Güzellik Sırları

Kusursuz Kontür Makyajı Yapmanın 5 Sırrı 

Kusursuz Kontür Makyajı Yapmanın 5 Sırrı 

 

Kusursuz kontür makyajı yapmanın 5 sırrı ile yüz hatlarınızın şekillendirilmesi ve özenli bir makyaj görüntüsü sağlamanız mümkündür.

Kusursuz kontür makyajı yapmanın 5 sırrı size kendinizi tüm gün boyunca iyi hisler elde edeceğiniz formüller sunar. Detaylara önem vererek makyajdaki artıları hissedebilirsiniz. Hazırlıklarınızda bütünsel değerlendirme yapmayı da unutmamalısınız.

Kontür Makyajı Nedir | Kusursuz Kontür Makyajı için 5 Önemli Nokta

Kontür makyaj yüz hatlarınızın incelmesi ve belirginleşmesi için uygulanan bazı renk ayarlamalarıdır. Yanaklar, burun, göz çevresi, alın ve çene bölgesine uygulanarak renkler yedirilir.Ten renginize yakın veya koyu tonlarda palet renkleri ile bu şekillendirme yapılır. Renklerin yedirilmesi en önemli kısım olduğu için doğru bir fırça kullanımı da önemlidir.

1 . Hazırlık Kısmını Atlamayın | Kontür Paleti Kalemi ve Nemlendiriciler

Kontür makyaj öncesi hazırlıklarınızın tam olması ve cildinizin u uygulamaya hazırlanması gerekmektedir. Temizlemek ve nemlendirmekle işe başlamalısınız. Bir tonik, temizleyici losyon, gül suyu vs. kullanılabilir. Nemlendirici kendi cildinize uygun bir kremle olmalıdır. Nemlendirme ardından makyaj bazı eklemeyi unutmayın.

2-Yüz Şeklinizi Doğru Tespit Edin

Nasıl bir yüz şekline sahip olduğunuz Kontür uygulamasında nasıl devam edeceğiniz konusunu belirleyecektir. Makyaj yapımı için genel kural olarak da yüz hatlarınızda nerelerden memnun olmadığınızı belirlemelisiniz. Yuvarlak yüzlerde çene ve alın bölgesi üzerinde aydınlatma olmamalıdır. Çok az bir kullanım olmalı ağırlık yanaklara verilmelidir. Ovalleştirme hedefinizi tamamlamalısınız. Uzun yüzünüz varsa da aydınlatma ve açık renk pudra yanaklara uygulanmalı, alın bölgesi genişletilmelidir.

  1. Gölgelendirme Doğru Yerlere Yapılmalı

En önemli kontur paleti renk uygulamalarından biri gölgelendirmedir. Renk farklarını mutlaka yedirirken hafif koyulaştırmanız önerilir. Bunu büyütmek küçültmek amacınıza göre oluşturabilirsiniz. Elmacık kemiklerini büyütmek için yanlara fırça yedirme uygulaması yapılmalıdır.

4-En Uygun Günlük Kontür Makyaj Fondöteni Kullanın

En uygun fondöteni seçmek makyajınızın boşa gitmemesi için en önemli kısımlardan biridir. Fondöten yanlış tondaysa kontür makyaj nasıl yapılır uygulaması da anlamsız kalır.

5- Kontür Makyaj Malzemeleri Seçimleri | Kontür Fırçası “Stick” Uygulaması Özenli Olmalı

Kontür makyaj malzemeleri seçerken fırça yedirmesi işlemleri son derece önemlidir. Teknikleri öğrenmek için ek dersler alabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu