Güzellik Sırları

Tıraş Sonrası Oluşan Sivilceler Nasıl Geçirilir?

Tıraş Sonrası Oluşan Sivilceler Nasıl Geçirilir?

 

Özellikle de erkekler tıraş sonrası oluşan sivilceler ile çok sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu sivilce tipleri tıraş esnasında cildin tahriş olmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bazı durumlarda da tıraş amacı ile kullanmakta olduğunuz köpükten dolayı da cildiniz alerji olabilir ve akne, sivilce, siyah nokta gibi hastalıklar ile karşı karşıya kalabilir.

En tehlikelisi ise çeşitli berberlerde tıraş olunması. Tıraşınızı mutlaka kendiniz olmalısınız. Bunun sebebi daha önce sivilcesi, aknesi olan kişilere tıraş oldukları zaman o tıraş makinesine bakteriler bulaşabilir ve bu bakteriler de siz tıraş olurken size de bulaşabilir. Berberin cihazları ne kadar iyi temizlediğini bilemeyiz.

Tıraş Olurken Bunlara Dikkat Edin

Özellikle erkeklerin nasıl tıraş olunacağını bilmesi çok önem arz eder. Genellikle ergenlik döneminde bu tıraş öğrenme çağı başlamaktadır. Bunun içinde kesinlikle sakalları yeni çıkan gençlere tıraş nasıl olacaklarını anlatılması gereklidir.

Tıraş kreminden ziyade tıraş jellerini tercih etmelisiniz. Sabun cildinizi kurutur bu yüzden daha farklı ürünlere başvurun.

Kullanılmakta olan aleti cildinize çok aşırı basınç uygulamamalısınız.

Jilet ile kesiyorsanız sakallarınızın çıktığı yöne doğru kesmeniz cildinizin tahriş olmaması adına oldukça iyi olacaktır.

Aşırı fazla sakal olursa sivilcelerin çıkmasına zemin hazırlamış olabilirsiniz. Özellikle uzun süre sakal kesimini periyodik olarak yapanların ciltleri buna alışacağı için fazla sakal olursa sivilce oluşabilir. Ancak uzun sakalla takılmayı sevenler de sivilce göremezsiniz çünkü onların cildi buna alışmıştır.

Tıraş olma saatini genellikle banyodan sonra yapın çünkü cildiniz daha hassas ve yumuşak olacaktır.

Tıraş Sonrası Yapılması Gerekenler

Tıraş olduktan sonra yapmanız gereken birçok unsur vardır. Tıraş olduktan sonra tıraş sonrası bakım kremlerini tercih edebilirsiniz. Bu kremlerin doğal olması sizin için çok daha iyi olacaktır. Aşırı kimyasal barındıran jellere başvurmamalısınız.

Tıraştan sonra kullanılmakta olan ürünler kokusuz olmalıdır. Koku için kullanılan kimyasallar cildinizi tahriş edebilirler. Bu tahriş neticesinde de akneler oluşabilir. Ayrıca unlar cildinizde iz olarak da kalabilmektedir.

Sivilceli Olanlar Nasıl Tıraş Olmalı?

Eğer zaten sivilceleriniz var ise tıraş olmamalısınız ki bu sayede sivilcelerinizi tahriş etmemiş olursunuz. Sivilceli yüzlerde tıraş olunması onların tahriş olmasına, kopmasına sebep olabilir. BU da sivilcenin çok daha geç geçmesine sebep olur. Ayrıca sivilcenin daha farklı yerlere de bulaşmasına, çoğalmasına sebep olacaktır.

Bu yüzden uzun süre tıraş olmayın ve bu süre zarfında çeşitli doğal bakım ürünleri kullanarak cildinizdeki sivilceleri geçirmeye çalışın ki bakım maskeleri ile birkaç hafta içerisinde onlardan kurtulabilirsiniz. Bu maskeleri de sitemiz içerisinde yer alan kategorilerden bulabilirsiniz ve erkeklere özel bakım maskeleri sayesinde aknelerden de kurtularak daha parlak, ilgi çekici ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu