Kadın Dünyası

Meme Büyütme Sonrası En İyi Uyku Pozisyonu Hangisidir?

Meme Büyütme Sonrası En İyi Uyku Pozisyonu Hangisidir?

 

Meme Büyütme Sonrası En İyi Uyku Pozisyonu Hangisidir? Göğüs büyütme ameliyatından sonra veya herhangi bir ameliyattan sonra dinlenme çok önemlidir. Ancak iyileşme sırasında ihtiyacınız olan uykuyu almak zor olabilir.

Meme Büyütme Sonrası En İyi Uyku Pozisyonu Hangisidir? Kendinizi stresli, aşırı yorgun veya mutsuz hissettiğinizde uykuya dalmak ve uykuda kalmak zordur. Ameliyattan sonra muhtemelen uyku alışkanlıklarınızı etkileyebilecek birçok duygu yaşayacaksınız. Duygusal olarak ne bekleyeceğinizi bilmek, ortaya çıktıklarında bu duygulara hitap etmek için stratejiler geliştirmenize yardımcı olabilir. Ve duygularınızla uğraşmak daha iyi bir uyku için zemin hazırlar.

Etrafta Yürümek

Ameliyattan sonra hareket etmek 1. Günden itibaren önemlidir. Ameliyattan sonra evde nazikçe dolaşmak fiziksel sağlığınız için çok önemlidir, ancak duygusal sağlığınız ve uyku düzeniniz için de faydalıdır. Hafif hareket uykuyu teşvik eder ve uykunuzun kalitesini ve süresini iyileştirir. Unutmayın: Cerrahınız sizi aktivite için temizleyene kadar egzersize devam etmemelisiniz.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra En İyi Uyku Pozisyonları

Göğüs büyütme ameliyatı, insizyonların rahatsız edilmeden iyileşmesini ve implantların yerleştirildiği takdirde güvenli bir şekilde yerlerine yerleşebilmesini sağlamak için bir süre sırt üstü yatmayı gerektirir. Ancak yüz üstü veya yan yatarak uyumaya alışmış hastalar için sırt üstü düşmeye ve uyumaya alışmak zor olabilir.

Rahat bir geçiş sağlamanın iyi bir yolu, göğüs büyütme işleminden önce sırt üstü uyumaya başlamaktır. Birkaç geceyi pozisyona ayırın ve sizin için en rahat olanı deneyin.

En iyi pozisyon göğüs büyütme ameliyatından sonra güvenli uyumak için biraz yüksek vücudunuzun üst kısmı ile sırt üstü olduğunu. Tipik olarak bir yatar koltukta veya bir yastık yığını ile uyuyarak elde edilen bu pozisyon, göğüs şişmesini ve ağrısını azaltabilir. Ayrıca yataktan kalktığınızda üst vücut gücü kullanımınızı azaltarak hareket kabiliyetinizi artırır. Ek olarak, üst yarınızı yüksekte tutmak, yeterli yara dokusunun oluşmasına ve yeterince iyileşmesine izin verebilir. Bu pozisyona alışamadığınızı fark ederseniz, sırt üstü yatmak da sorun değil.

En iyi ikinci pozisyon ameliyattan sonra uyku için tarafındadır. Ancak, bu pozisyonu seçerseniz bazı ekstra önlemler almanız önemlidir. Göğüslerinize gereksiz baskı uygulamaktan kaçınmak için göğüslerinizin altına bir yastık kullanın ve implantlarınızı ve insizyonlarınızı yerinde tutmak için onaylı bir cerrahi südyen giyin.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu