Sağlık Haberleri

Rubber Band Ligasyon Basur Tedavi Yöntemi

Tıp alanında her geçen gün yeni adımlar atılmaktadır. Bu yeniliklerden biri de basur hastalığı üzerinedir. Bilindiği üzere basur hastalığı son derece acı veren problemli bir durumdur. Hastalığın dört evresi bulunmaktadır. Eğer zamanında müdahale edilmez ise dördüncü evrede kişiler büyük ameliyatlara girmek zorunda kalabilir. Ancak rubber band ligasyon yöntemi ile basur memesi kısa sürede vücuttan atılarak kolayca tedavi edilebilir. Bu işlem için ise mutlaka iyi bir klinikten hizmet alınması gerekir. Climed sizler için en iyi şekilde kolayca tedavi imkanı sunmaktadır. Bu sayede kısa zamanda basur problemlerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Rubber band ligasyon tedavisi yani lastik boğma yöntemi ile artık makat bölgesinde kesiye, dikişe ve genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Bu yöntem ile makatta buluna basur memesi lastik batlar ile boğulur. Kan akışı böylece engellenmiş olur. Ve gün içinde kişiler normal hayatlarına geri dönebilirler. Uygulama hem erkeklerde hem bayanlarda kolayca yapılabilmektedir. Eğer hastalık daha fazla ilerlemiş ise boğarak tedaviye ek olarak, lazer tedavisi de uygulanır. Elbette bu tedavilere karar verecek kişiler yine hekimledir.  Basur tedavisi için ilk olarak muayene olmanız gerekir. Gerekli muayeneler, işlem için yol gösterecektir.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Mümkün Mü?

İnsna üzerinde yapılacak her türlü ameliyatın çeşitli riskleri mevcuttur. Özellikle genel anestezi herkes için uygun olmadığı için hemoroid tedavisi için daha çok ameliyatsız tedavi yöntemleri tavsiye edilmektedir. Bu yöntem hem farklı kronik hastalığı olan kişiler için uygundur. Hem de yeni doğum yapmış anneler için uygun bir yöntemdir. Çünkü hemeorid daha çok yoğun olarak yeni doğum yapmış kişilerde görülmektedir. Gebelik sürecinde bağırsaklara olan baskı nedeni ile basur sıkça rastlanan bir durum haline gelmektedir. Doğum yapan kişilerde basur görüldüğünde kansızlık gibi farklı durumlar da meydana gelebilir. Bu durum hem anneler için hem de henüz emen bebeklerde olumsuzlukların meydana gelmesine neden olur. Lazer ve boğarak tedavi ile ameliyatsız basur tedavisi mümkün olacaktır. Siz de daha detaylı bilgi almak isterseniz web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu