Sağlık Haberleri

Dişleri Parlatmanın Pratik Yolu

Dişleri Parlatmanın Pratik Yolu

 

Dişler, vücutta bulunan tüm organlar ile bağlantısı olan ve mutlaka düzenli olarak bakımı yapılması gereken kemik yapılardır. Sağlıklı gülüşler, beyaz dişler ve sağlıklı bir ağız yapısı için dişlerin günde en az iki kez, iki dakika boyunca fırçalanması gerekir. Kullanılan diş macunlarının ve diş fırçalarının kalitesine dikkat edilmesi ve özen gösterilmelidir. Dişleri fırçalamadaki ilk amaç elbette dişleri daha beyaz hale getirmektir. Ancak günde en az iki kez fırçalamanıza rağmen dişlerinizi dilediğiniz gibi beyazlatamıyorsanız, başvuracağınız pek çok pratik yol mevcuttur. Bu pratik yollar sayesinde dişlerinizin zamanla çok daha beyaz ve parlak bir hâl aldığını görmeye başlarsınız.

Limon ve Karbonat İle Dişlerinizi Parlatın

Dişleri parlatmanın en pratik ilk yolu limon ve karbonat kullanımıdır. Çok eski dönemlerden bu güne kadar ulaşan ve pek çok kişinin diş macunu yerine tercih ettiği limon ve karbonat içerisinde yer alan asitler dişlerin parlamasına ve sağlığını doğal olarak korumasına yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey bir çay kaşığı karbonat içerisinde köpürene kadar limon sıkmak ve bu karışımı diş fırçası üzerine alarak dişleri fırçalamaktır. Bu karışım dişlerinizi beyazlatmakla kalmaz aynı zamanda ağızda yer alan bakterilerden kurtulmanızı sağlar.

  • Karbonat, tarçın ve adaçayı karışımı da dişlerin zamanla lekelerden arınmasını ve beyazlamasını sağlar.
  • Çilek, içerdiği kalsiyum ve lifli yapısı ile dişlerin derinden temizlenmesini ve tüm mikropların arınmasını sağlar.
  • Muz kabuğu, içerisinde yer aşan magnezyum ve manganez sayesinde diş beyazlatma yöntemleri içerisinde yer alır.

Pratik Yollar Nasıl Uygulanır?

Dişleri beyazlatmada etkili olan çileği, püre haline getirerek diş fırçanızın üzerine alabilir ve dişlerinizi 2 dakika boyunca fırçalayabilirsiniz. Muz kabuğunu ters çevirerek iç kısmı ile dişlerinizi ovalayabilirsiniz. Karbonat, tarçın ve adaçayı karışımını elde ederek, dişlerinizi güvenle fırçalayabilirsiniz. Adaçayını bir havanda dövdükten sonra içerisine karbonat ve tarçını ekleyerek karışımı tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda en etkili yöntemlerden birisi de gliserin kullanmaktır. Doğal gliserin, anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve hem dişlerinizin beyazlamasına hem de mikropların azalmasına yardımcı olur.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu