Güzellik Sırları

Tırnaklara Özel Bakım Nasıl Yapılır?

Tırnaklara Özel Bakım Nasıl Yapılır?

 

İnsanlar genel olarak yeni tanıştıkları zaman birbirlerinin tırnaklarına, yüzlerine, gözlerine, saçlarına ve elbiselerine bakarlar. Saçlarımızın, yüzümüzün bakımı bizim için ne kadar önemli ise karşı tarafta ne kadar güzel bir algı yaratıyorsa tırnakların bakımı da o kadar önemli bir algı oluşturmaktadır. Bu yüzden tırnaklar küçük diye onları pas geçmemeliyiz.

Piyasa üzerinde bulunan çeşitli tırnak bakım malzemeleri de kaliteli değildir. Tırnak bakımı yapılıyorken çeşitli türevleri de vardır. Tırnaklarınızın da bir problem var ise o probleme özel bir bakım kürü uygulamalısınız. Eğer bir sorun yok ise genel bakım kürü uygulamalısınız.

Yine tırnak bakımı oldukça uzun vakit alan bir durum değildir. Bunun için eşitli bakım merkezlerine de gidebilirsiniz ancak aynı bakımı evinizde de uygulayabilirsiniz. Yine bakımı kremler vasıtası ile de yapmanız mümkündür.

Tırnak Keserken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tırnaklarınızı keserken oval kesim yapmanız oldukça iyi olacaktır. Yine oval kesim modaya göre de şekil alabilir.

Tırnaklarınızı kestikten sonra törpülemeniz ve düzeltmeniz tırnaklarınızın güzel görünmesi için faydalı olacaktır.

Ellerin yıkanması da tırnakların oldukça bakımlı görünmelerini sağlayacaktır ve eksikleri var ise bunları da keşfedebilirsiniz.

Yine insanlar evlerinde çeşitli kremler vasıtası ile de bakım yapabiliyorlar. Vazeline ek olarak limon ile tırnak bakımı oldukça iyi olacaktır. Hem tırnaklarınız daha hızlı uzar hem de tırnaklarınızın etrafında oluşmakta olan yaralar daha hızlı iyileşecektir.

Bir diğer önem arz eden unsur ise törpülemedir. Tırnak bakımı unsurunda vazelin beraberinde bakım yapılacaksa törpü işlemi vazelinin arkasından yapılmalıdır. Törpü işlemine başlanıyorken yine tırnakların oval veya küt mü olacağına da karar vermeliyiz.

Tırnaklara Uygulanan Bakım Ürünleri

Tırnak bakımında gerekli olan en önemli unsur yine tırnaklara yapılan çeşitli bakım ürünleridir. Tırnakların kırılmalarını önleyebilmek gibi birçok bakım ürünü piyasada var. Bu ürünlere hemen atlamak yerine ilk olarak detaylı bir şekilde inceleyin. Çünkü bunlar çeşitli kimyasallar içerdiklerinden dolayı tırnaklarınıza faydadan çok zarar verebilirler.

Tırnak bakımı esnasında kullanılmakta olan bu ürünlere ek olarak evinizde de hazırlayabileceğiniz doğal bakım kürleri de olabilir. Bu kürler parmaklarınıza, tırnaklarınıza oldukça iyi gelmektedir.

Yine bu kürleri de web sitemizden araştırarak bulabilirsiniz. Bu kürler doğal bitkilerden yapıldıkları için oldukça kolay bir şekilde hazırlanırlar ve her hangi bir yan etkileri söz konusu dahi değildir. Bu yüzden hem tırnaklarınız hem cildiniz hem de saçlarınız için mutlaka doğal kürleri kullanmalısınız.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu