Pratik Bilgiler

Göz Altı Torbaları Neden Olur? Nasıl Geçer? Bitkisel Çözüm

Göz Altı Torbaları Neden Olur? Nasıl Geçer? Bitkisel Çözüm

 

Göz altı torbaları genelde yorgunluk nedeni ile görülen bir sorundur. Dış görünümü olumsuz etkileyen göz altı torbaları için evde yapılabilecek pek çok doğal çözüm önerileri mevcuttur. Eğer her sabah göz altı torbaları ile uyanıyor ve tüm gün şiş gözlerle gezmek durumunda kalıyorsanız ilk olarak uyku düzeninize dikkat etmenlisiniz.

Göz altı morluklarının ilk nedeni elbette uykusuzluk ve uyku düzenindeki dengesizliklerdir. Tüm bunlara ek olarak gün boyu bilgisayarda çalışmak, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı, dengesiz beslenme, alkol, sigara ve genetik faktörlerdir. Bu yazımızda sizler için göz altı torbaları neden olur? Nasıl geçer? Ve bitkisel çözüm önerileri hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de yazımızı sonuna kadar okuyarak göz çevresi sorunlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarına Kesin Çözüm

Eğer sürekli olarak şiş gözlerle dolaşmak istemiyor ve daha dinç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız göz altı torbalarına kesin çözüm önerilerini dikkate alabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz bitkisel ürünler ile göz altı torbalarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Torbaları İçin Çay

Eğer sabahları göz altı torbalarınız fazlaca belirginleşiyorsa, gece yatmadan önce 2 adet poşet çayı buzdolabında bekletin. Sabah kalktığınızda göz çevrenize poşet çay ile bakım yapabilirsiniz. Anında göz altı morlukları ve göz altı torbaları geçecektir.

Göz Altı Torbaları İçin Salatalık

Bilindiği üzere cilt bakımında en çok kullanılan bitkisel ürünlerden biri de salatalıktır. Dilimlediğiniz salatalığı göz etrafında 05 – 20 dakika beklettiğinizde bütün göz torbaları anında yok olacaktır.

Göz Altı Torbaları İçin Çilek Maskesi

Eğer dilimlediğiniz çileği göz çevrenizde 20 dakika kadar bekletirseniz anında şişlik ve torbalardan kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarını Anında Geçiren Maske Tarifi

Göz altı torbaları için vereceğimiz maske tarifini her gün yapabilirsiniz. Ayrıca bu maske tarifi ile göz çevrenizdeki koyu renklerden ve göz çevresi kahverengi görüntülerinden de uzaklaşmanız mümkün olacaktır.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu,
  • 1 yemek kaşığı süt,
  • Pamuk

Yapılışı

Süt ve limon suyunu karıştırıp göz çevrenize bakım yapabilirsiniz. Harika bir antiseptik özelliğe sahip olan limon göz morlukları dahil göz altı torbaları için de mucize niteliğinde olacaktır. Süt ise göz çevresini dinlendirip, gözlerin daha diri ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Göz Altı Torbalarına Patates

Patates göz altı torbaları için hem pratik bir yöntem olacak hem de şişlikleri anında yok edecektir. Burada bir patatesi dilimleyip gözlerinize uygulayabilirsiniz. Göz altı torbalarına patates uygulamasını her gün yapabilirsiniz.

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Yağlar

Doğal yağların cilt bakımındaki yeri asla yadsınamayacak kadar fazladır. Burada kullanabileceğiniz doğal yağlar ise;

Limon yağı; limon yağı ile göz altı torbalarını kısa sürede yok edebilirsiniz. Bir miktar limon yağını masaj yaparak göz çevrenize uygulamanız yeterli olacaktır.

Hindistan cevizi yağı; eğer yorucu bir işte çalışıyorsanız ara ara göz altına hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha genç bir göz çevresine ulaşabilirsiniz.

Lavanta yağı; lavanta yağını göz çevrenize günde bir defa sürmeniz yeterli olacaktır. Hemen etkisini göreceksiniz. Yine lavanta çayını ılık bir şekilde göz altına uygulayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında eğer göz altı torbalarınız aşırı derecede fazla ise mutlaka bir doktora gitmeniz önerilir. Çünkü göz altı morlukları ve torbaları böbrek rahatsızlıklarının belirtisi olabilir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu