ÖneriyoruzPratik Bilgiler

Mutfaktaki Gider Kokusu Nasıl Önlenir?

Mutfaktaki Gider Kokusu Nasıl Önlenir?

 

Herkesin en doğru cevapları aradığı soru mutfaktaki gider kokusu nasıl önlenir olduğundan pek çok farklı yöntemler ortaya çıkmaktadır.

Mutfaktaki gider kokusu nasıl önlenir diye soranlar yapılan araştırmalar sonrasında birçok yöntemler ile karşı karşıya kalmışlardır. Kötü gider kokusu herkesi fazlası ile rahatszı etmektedir. Tertemiz mutfakların gider borularından gelen kötü kokular yiyecek atıklarının ya da yağ birikintileri nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Buralarda oluşan kötü kokuların ortadan kalkması için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Bunlar;

1 – Kaynar Su

Kötü kokan gider boruları sıcak su ile çok daha kısa sürede temizlenecektir. Sıkışmış ve çürümeye başlamış yiyecek kalıntılarını temizlemek için lavaboya küçük bir kap kaynar su dökmeniz yeterli olacaktır. Suyun çok daha sıcak olması giderlerde yer alan bakterileri çok daha kolay bir şekilde temizlemektedir. Bu işlemleri haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

2 – Karbonat

Karbonat giderde oluşan kötü kokuları kolayca emer ve bunun için yapmanız gereken bir fincan karbonatı lavaboya dökerek arkasından kaynar su ile yıkayın. Karbonat tüm kötü kokuların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

3 – Beyaz Sirke

Yemeklerde ve temizliklerde son derece ideal olan beyaz sirke her evde bulunması gereken ürünlerin başında yer almaktadır. Beyaz sirke hafif asidik ve doğal bir temizlik maddesi olmaktadır. Lavabo içine dökülen beyaz sirke kötü kokuları temizlerken çok daha hoş bir koku bırakacaktır.

4 – Karbonat ve Sirke Karışımı

Karbonat ve sirke karışımı etkileşime girdiği zaman kimyasal bir reaksiyon meydana gelecektir. Bu reaksiyon mutfak giderlerinin olması gerekenden çok daha iyi ve temiz olmasına yardımcı olacaktır. Kötü mutfak gider kokusu için yarım bardak karbonatı lavabo içine dökün ve beyaz sirke ile ovalayın. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletin ve sıcak su ile yıkayın.

5 – Turunçgiller in Kabukları

Turunçgiller kötü kokular için her zaman bir mücadele içinde olmaktadır. Turunçgiller kabukları ile tüm kötü kokular yok edilebilir. Bunun için portakal ya da limon kabuklarını lavaboya doldurun ve musluğu açın. Böylece kötü kokuların yok olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu