Lezzetli Tarifler

Sushi Nedir?  Sushi Nasıl Yapılır?

Sushi Nedir?  Sushi Nasıl Yapılır?

 

Sushi Japon kültürüne ait yiyeceklerden bir tanesidir. Deniz ürünleriyle yıllardan beri haşır neşir olan Japonlar denizden çıkan mahsulleri çok farklı şekilde, kendi ağız tatlarına uyarlayarak tüketmektedirler. Sushi de bu yemeklerden bir tanesidir. Ülkemizde Sushi önyargı ile yaklaşılan yemeklerden bir tanesidir.

Ülkemizde Sushi’ye önyargı ile yaklaşılmasının en büyük sebebi elbette Sushi yapımında kullanılan balıkların hiçbir şekilde pişirilmemesidir. Bu yüzden halkımız tarafından çiğ balık olarak da bilinmektedir. Ancak Sushi yapımında kullanılan balıklar son derece özenli bir şekilde temizlendikten sonra kullanılmaktadır. Aha önce Sushi yemediyseniz bile bir Sushi’nin nasıl yapıldığına şahit olmuş olabilirsiniz. Yapılış esnasında bile ne kadar özenli bir şekilde davranıldığını görebilirsiniz.

Sushi Nerede Yenir?

Ülkemizde özellikle büyükşehirlerde Sushi menüsüne sahip Japon restoranları bulunmakta. Elbette tam anlamıyla güzel bir Sushi yemek isteyenler için Japon restoranları ilk seçim olmalıdır.

Sushi yapımı zahmetli olmamasına karşın yapım esnasında gösterilen özen yüzünden yapılış ve servis süresi biraz uzun olabilir. Tabakta bulunan özel yapraklar dahi tabaklara özenle yerleştirilirler ve özel soslar kullanılarak daha lezzetli hale getirilirler. Sushi’nin çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler kullanılan balıkların türlerine göre değişiklik gösterir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu