Güzellik Sırları

Masaj Losyonları: Nasıl İyi Krem Seçilir?

Masaj Losyonları: Nasıl İyi Krem Seçilir?

 

Herhangi bir masaj yaptırmak, işte ve hatta evde birçok görev sırasında vücudun biriktirmiş olduğu stres, zorlanma ve ağrıları gidermek isteyen yorgun bir kişi için iyi olabilir. Çoğu masaj spasında veya salonda, özellikle tam vücut masajı için losyonların kullanılması gerekir. Bu kaplıcaların birçoğu, aynı zamanda pazarlayabilecekleri özel yapım losyonlara veya kendi markalarına sahiptir.

Masaj yağları bir masaj için çok önemlidir, çünkü cildin sürtünmesini azaltmaya yardımcı olur, bu da işlem sırasında daha rahat ve rahat bir his verir. Masaj yağları aynı zamanda masaj deneyiminin değerini arttırır ve cildinizi gençleştirip nemlendirir. Losyonlar yağsız oldukları için yağ kullanmak yerine başka bir seçenek olarak kullanılmaktadır. Masaj losyonları veya yağları ile yapılan derin doku masajı, cildin nemlendirilmesi amacına ulaşmasında çok etkilidir. Masaj yağları veya losyonu ile yapılan bir masaj, cildin daha pürüzsüz, gençleştiği ve nemlendiğinden daha sağlıklıdır; Aynı zamanda vücudunuz da, kasıtlı ve hassas bir basınç uygulaması ile şımartılırken, herhangi bir stres, ağrı veya gerginliğin tahliye edilmesine ve rahatlatılmasına yardımcı olur.

Bir masaj için spa merkezini ziyaret ettiğinizde, cildinizde hangi tür losyonun kullanılmasını istediğinizden emin olun. Masaj salonlarında ve spalarda çok çeşitli masaj losyonları arasından seçim yapabilirsiniz. Seçebileceğiniz organik ve su bazlı losyonların yanı sıra kokulu, kokusuzdur; Cilt tipinize mükemmel şekilde uyan losyonu belirleyin. Seçtiğiniz losyonun cilt tipinize uygun olduğundan emin olun. Eğer hassas bir cildiniz varsa, bir losyon seçerken özellikle dikkatli olursunuz, çünkü bir reaksiyon hoş olmaz. Bir masaj losyonu seçmek için diğer bazı kriterler kokuyu içerir, zira sizin koku duyularınız sizin ruh halinize ve zihninizde fark ettiğinizden daha büyük bir etkiye sahiptir. Rahatlatıcı ve tedavi edici bir kokuya bakın.

Masaj için kullanılan losyonun avantajlarını sadece almakla kalmaz, aynı zamanda terapist de azalmış sürtünme nedeniyle çok daha kolay ve daha az yorucu olacaktır. Masaj losyonları genellikle yağ üzerinde tercih edilir, çünkü yağlama sağlamaya ve sürtünmeyi en aza indirmeye rağmen, oldukça güçlü bir tutuş sağlarlar.

Masaj yağları ve losyonların yanı sıra masaj kremleri veya jeller gibi diğer alternatifleri deneyebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu