Pratik Bilgiler

Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

 

Pratik bilgiler tartışmasız olarak söyleyebiliriz ki hayatımızı oldukça kolay hale getirebilmektedir. Bu uygulamalar sayesinde işlerimizi daha kolay hale getirebilir ve de bu sayede çok uzun sürede yapabilcegimiz bir işi çok daha kısa bir süre içerisinde yapma şansı buluruz. Aynı zamanda yaşayacağımız riskleri de bu pratik bilgiler sayesinde en aza indirebiliriz.

p

Hayatınızı daha da kolaylaştıracak püf noktalar hemen her alanda sıralanabilir. Bunlar arasında en çok önemli olanlar;

  • Çivi çakmak için tarak kullanırsanız çiviyi hem düzgün bir şekilde hem de elinize vurmadan çakma şansına sahip olabilirsiniz.
  • Yumurtayı kaynatmadan önce suyuna sirke ve ya karbonat koyarak onun kaynadığında daha kolay soyulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sarımsak soyma işlemi için oldukça uğraş verebiliriz. Oysaki bir kavanozun içine birkaç sarımsak koyarak sıkı bir kaç kere sallarsak sarımsaklar saha kolay soyulur hale gelecektir.
  • Pilav kıvamı tutturmak çok da kolay olmasa gerek ama 2 ila 3 damla limon, yapacağınız pilavın tane tane olmasını sağlayacaktır.
  • Tuzlu su yaparak bunu burnunuza çekebilir ve tıkalı burnunuzun açılmasını sağlayabiliriz.

Mutfak İşlerinde Pratik Bilgiler

Peyniri kesmeden evvel bıçağı ıslatmak suretiyle peynirin parçalanmasını ve de bucakta iz bırakmasını önleyebilirsiniz. Bütün düğmelerine basılmış bir asansörü düğmelere çifter kez basarsanız düğmelerin ışığı sönerek iptal olacaktır. Salçaların kapağı açıldıktan sonra bozulmasını önlemek için üzerine sıvıyağ dökmek faydalı olacaktır.  Portakaldan daha fazla şubeler etmek için sıkmadan önce onları yıkamayı deneyin. Telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlamak için uçak moduna almak oldukça faydalıdır. Kızartma kokusunun tüm eve yayılmasını önlemek için içerisine maydanoz atın. Sebzeleri tuzlu suda yıkayarak daha çabuk temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yaptığınız sporun ardından kaslarınızın aşırı gerilmesini önlemek için turşu suyu içmek anında gevşemenizi sağlayacaktır. Tencerede bir şey kaynatırken taşmasını engellemek için uzun bir tahta kaşığı tencerenin üzerine uzunlamasına bırakınız. Yarı yumuşak halde bulunan bir peyniri rendelemek zordur. Bunun için peyniri yarım saat öncesinden buzluğa koyarsanız çıkardığınızda çok rahat bir şekilde rendeleyebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz peyniri elde etmiş olursunuz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu