Pratik Bilgiler

Beyaz Tüller Nasıl Temizlenir? 

Beyaz Tüller Nasıl Temizlenir? 

Eve mis gibi bir hava kata beyaz tüller nasıl temizlenir merak ediyorsanız mutlaka sizin için önerdiğimiz ipuçlarını deneyin!

 

Beyaz tüller nasıl temizlenir, perdeler nasıl bembeyaz olur biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız sizin için birkaç pratik önerimiz var! Birbirinden şık seçeneklere sahip olan tül modelleri beğeni kazanan konseptlerle öne çıkmaktadır. Evinizi daha ferah göstermek istediğinizde tercih edeceğiniz beyaz renkli tül modelleri, her zaman memnun kalacağınız bir stil oluşturmanızı sağlayacaktır. Son derece ilgi çekici olan beyaz perdelerin en büyük handikapı zamanla rengin grileşmesidir. Bunun için eskiden çivit kullanılsa da son dönemde daha pratik çözümler tercih edilir hale gelmiştir.

 

Beyaz Tül Temizliğinde Püf Noktalar

 

  • Sürekli perde yıkamayın, ayda bir kere yıkamanız yetecektir
  • Makinede perde yıkarken bir çay bardağı beyaz sirke ekleyin
  • Çamaşır suyu eklemeniz gerektiğinde sulandırın
  • Tül perdelere özel deterjan kullanın
  • 30 dereceden yüksek ısıtıcıda yıkayın
  • Bir kaçık toz şeker ekleyerek de perdelerinizi beyazlatabilirsiniz

 

Çamaşır suyunu fazla eklerseniz sonuç umduğunuz gibi olmayabilir. Özellikle fazla eklediğinizde tülleriniz zarar görüp yıpranabilir. Bu durumda kontrollü ve sulandırarak eklemeniz gerekecektir. Çamaşır suyuna basma işlemine de gerek yoktur. Sadece makineye atmanız yeterli olacaktır. Tül perde beyazlatma konusunda çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler az da kullanılsa uzun vadede tülünüze zarar verir.

Karbonatla Tül Perde Beyazlatma

Bir diğer yöntem de karbonat kullanmaktır. Karbonatla tül perde beyazlatma seçeceğinde genelde üç yemek kaşığı karbonatın eklenmesiyle tül perde kullanılmaktadır. Hem yumuşak hem de parlak olmasına yardımcı olan tül perdelerle perdeleriniz tertemiz olacaktır.

Sodayla Perde Beyazlatma

Sodayla tül perde beyazlatma işlemi de son derece popülerdir. Yıkamadan bir gece önce sodalı suda bekleteceğiniz perdelerinizi daha sonra 30 derecelik suda yıklayabilirsiniz. Tül perde temizliği konusunda bir diğer önerimiz de bulaşık makinesi tableti kullanılması olacak. Bulaşık makinesi tableti de perdelerin daha beyaz görünmesine yardımcı olabilir.

En İyi Beyazlatma Yöntemi

En iyi perde beyazlatma yöntemi ise deterjanın üzerine karbonat eklenmesidir. Bu şekilde perdelerin güvenli bir şekilde beyazlaması mümkün olacaktır. Kimyasal olmadığı için perdelerinize de zararı olmayacak olan bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu