advertorial

Türkiye Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar ve Yorumları

Türkiye Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar ve Yorumları

Dişlerde meydana gelen sorunlar hem estetik açıdan hem de sağlık açısından rahatsız edici bir durumdur. Kadın-erkek herkes de görülen diş problemlerini gidermek için birbirinden farklı yöntemler kullanılır. Estetik bir görünüm elde etmek için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de zirkonyum kaplama işlemleridir. Uzman doktorlar tarafından da çok fazla talep edilen zirkonyum diş kaplama diğer yöntemlere göre daha avantajlıdır. Dişlerde meydana gelen estetik problemleri gidermek için tercih edilen zirkonyum kaplama işlemlerinin uzman ve deneyimli Doktorlar tarafından son teknolojik ekipmanlar kullanılarak uygulanmalıdır. Uzman kişiler tarafından yapılan zirkonyum kaplama sonrasında yaptıran kişiler memnuniyetlerini dile getirir. Deneyimsiz kişiler tarafından kalitesiz malzeme kullanılarak yapılan zirkonyum kaplama sonrasında, hastalarda başarısız sonuçlar oluşmuştur. Zirkonyum kaplama ile ilgili internet sitelerinde yapılan yorumların çoğu olumlu yöndedir. Zirkonyum Diş Türkiye yorumları genel itibariyle başarılı ve dolu doğal sonuçların elde edildiği yönündedir.

 

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Dişlerin daha estetik daha iyi bir görünüme kavuşması için farkı yöntemler ve kaplama çeşitleri kullanılır. Ancak son yıllarda diş hekimleri tarafından diş yapımında beyaz bir madde olan zirkonyum tercih edilir. Zirkonyum maddesi özel işlemlerden geçirilerek diş tedavisinde kullanılır. Dişlerin yüzeyine yapılan zirkonyum kaplaması metal içermez. Daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişiler tarafında tercih edilen zirkonyum diş kaplama ön ve arka dişlerde rahatlıkla kullanılabilir. Ön dişlerde daha çok estetik açıdan tercih edilen bu yöntem arka dişlerde ise sağlamlık açısından fayda sağlar. Zirkonyum diş kaplama İzmir yapılan işlemler doğal ve çok sağlam bir yapıya sahiptir.

Zirkonyum Diş İzmir

Ortalama 7-10 günde tamamlanan zirkonyum diş kaplama aşamaları şu şekildedir:

Hazırlık Aşaması

Zirkonyum kron tedavisinin ilk aşamasında hastanın detaylı bir klinik muayenesi yapılır ve diş röntgeni çekilir. Ardından lokal anestezi uygulanır ve hastanın dişinin ölçüsü alınır. Tek dişe uygulanacak zirkonyum kaplama işleminde diş bölgesinin boş kalmaması için geçici diş uygulaması yapılır. Diş hassasiyetini önlemek ve çiğneme fonksiyonlarının bozulmamasını sağlamak için zirkonyum kaplama uygulanana kadar diş yüzeyine geçici dişler yapıştırılır.

Prova Aşaması

Hastanın diş ölçüsüne göre hazırlanan zirkonyum kaplamanın dişeti uyumu kontrol edilir. Zirkonyum% 100’e yakın oranda diş dokusuyla uyumludur. Ancak sakızın kaplama ile uyumunu sağlamak için belli bir süre beklenmelidir.

Kaplama Aşaması

Özellikle ön dişlere uygulanan kaplamalarda zirkonyum dişin hastanın doğal dişiyle renk uyumu ve estetik görünüm son aşamada tekrar kontrol edilir. Ağız ve diş sağlığı açısından bir problem yoksa ve hasta estetik açıdan prova sonucundan memnun ise zirkonyum diş kaplama uygulaması tamamlanır.

Diş kaplama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Diş kaplama tedavisi sonrası hastaların 1-2 hafta yeme ve içme alışkanlıklarına dikkat etmeleri önemlidir. Yapışkan, çiğnemesi zor veya dişlere zarar verecek kadar sert yiyeceklerden 1-2 hafta uzak durulmalıdır. Aynı zamanda çok sıcak ve çok soğuk besinler bu süreçte diş hassasiyetine neden olabilir. Ancak oluşabilecek sorunların önlenmesi açısından diş hekimi kontrollerinin sıklığının artırılması da önemlidir. Zirkonyum Diş kaplama sonrası dikkat etmeniz gerekenler hakkında diş hekiminizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Seramik tedavi yöntemleri ve diğer yöntemlere göre çok avantajlı ve daha dayanıklıdır. Metal destekli zirkonyum diş kaplama şeffaf ve ışık geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu sayede dişlerde doğal bir görünüm oluşmasını sağlar. Metal içerikli bir yapıya sahip olduğunda kırılması ve çatlaması çok zordur. Yarı saydam özelliği sayesinde ışık geçirgenliğine sahip olan zirkonyum kaplama kısa süre içerisinde ana dişler ile uyumlu bir hale gelir. Zirkonyum diş kaplama çok kısa süre içerisinde şekil alarak ağızda uzun yıllar kullanılabilir. Korozyona ve aşınmaya karşı dirençli ve tüketilen sıcak ve soğuk içecekleri karşıda dayanıklıdır. Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile de tercih edecek hastalara avantaj sağlar.

 

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama Türkiye kaplama işlemlerini kısa süre içerisinde konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. İşlem öncesinde uzman diş doktoru tarafından detaylı bir şekilde muayene gerçekleştirilerek ağız ve diş sağlığı ile ilgili kontroller yapılır. İşlem görecek dişler ile ilgili gerekli ölçüler alınır. Hastanın belirlediği diş rengine uygun şekilde gerekli hazırlıklar yapılır. Geçici olarak takılan dişler çıkarılarak özel olarak hazırlanmış zirkonyum kaplama dişlere yerleştirilir. Her renk dişi uygulanabilmesi sayesinde beyaz dişlere kavuşmak isteyen kişilere büyük kolaylık ve avantaj sağlar. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen bu yöntem çok koyu ve kararmış dişlerde bile istenilen sonucun elde edilmesinde etkilidir.

Zirkonyum Diş Hangi Dişlerde Kullanılır?

 

Zirkonyum diş uygulaması estetik avantajı ve sağlıklı olması nedeni ile sık kullanılan bir kaplama türüdür. Diş doktorları aşağıdaki diş rahatsızlıklarını düzeltmede zirkonyum kaplamayı tercih ederler.

  • Başka sebeplerden daha önceden kesilmiş dişlerde,
  • Kırıl dişlerin düzeltilmesinde,
  • Ayrılmış dişlerin arasının birleştirilmesinde,
  • Ağız içinde metal kaplama olan dişlerde,
  • Ağız içinde köprü olan dişlerde,
  • Yapısı ve rengi bozulmuş dişlerde,
  • Eğilmiş ve çapraz görünümlü dişlerde

 

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile ilgili öncelikle hastaların detaylı muayenesi gerçekleştirilerek ihtiyaçları ve istekleri belirlenmelidir. Kişilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde maliyetler belirlenir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları işlemi gerçekleştirileceği koruma kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılık gösterir. İşlem sonrasında kaliteli sonuçlar elde etmek için işlemi gerçekleştirecek uzman doktor ve kullanılan malzemeler ekipmanlar ile ilgili araştırma yapılmalıdır. Zirkonyum kaplama diş İzmir uzman ve deneyimli elemanları son teknoloji ekipmanları ile kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti sunmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu