advertorial

Banyo Kesesi

Banyo Kesesi

 

Banyo kesesi halk arasında diğer adıyla hamam kesesi olarak da bilinir. Banyo kesesi yapım ve üretim aşamalarında da birbirlerinden farklı pek çok hammadde kullanılır. Bu nedenle insanlar arasında en iyi banyo kesesi hangisi şeklinde çeşitli tartışmalara cevap olarak pek çok farklı örnek verilebilir. Banyo keseleri üretiminde polyesterden doğal ürünlere kadar birbirinden bağımsız ürünlerden ve maddelerden faydalanıldığından bu gibi sorulara tek bir yanıt vermek mümkün değildir. Kişisel tercihlere bağlı olarak en iyi kesenin hangisi olduğu cevabı çeşitlilik göstermektedir. Kişisel bakım ve cilt sağlığı denildiğinde insanlar genellikle banyo kesesine yönelmeyi tercih ederler. Bunun nedenlerinden biri de banyo kesesinin kullanımının çok yaygın olması ve geçmişe dayanmasıdır. Eski hamamlarda hamam kesesi olarak kullanılan bu kese günümüzde klasik banyo kesesi ismiyle daha sık anılmaktadır. Ancak aralarında hiçbir fark yoktur ve yıllarca aynı amaç uğruna kullanılmıştır. Banyo kesesinin yıllarca varlığını sürdürmesinin nedenleri vardır. Bu nedenlerden biri banyo kesesinin cilt sağlığı, temizliği ve bakımıyla ilgili olarak verdiği olumlu sonuçlardır. Tüm bu nedenlere dayanarak denilebilir ki kese almayı düşünen her bir kişi öncelikli olarak banyo kesesini, diğer adıyla da hamam kesesini tercih etmelidir. Silk Inn ise tam bu noktada devreye girer ve tamamen doğal hammaddeler ile üretilen ipek kese gibi banyo keselerini kullanıcıya sunar. Bu ürünün birçok farklı kullanım alanı olduğundan banyo sırt kesesi ya da banyo yüz kesesi olarak da kullanılabilir. Banyo kesesinin en önemli özelliklerinden biri de cinsiyet fark etmeden kullanılabilmesidir. Birçok kişisel bakım uygulamalarında ve hamam, spa, sauna, banyo gibi yerlerde kullanımı oldukça yaygındır ve en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Banyo kesesi nerede satılır sorusuna cevap arayan kişiler içinde piyasada pek çok farklı yerde bulunduğu söylenebilir. Önemli olan nokta kişinin ihtiyacı olan noktalara sahip bir kese bulmaktır. Fiyat araştırılması yapılarak en uygun fiyata en yüksek kalitede olan ürün satın alınmalıdır.

 

Banyo Kesesi Nasıl Kullanılmalı?

Banyo kesesinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında insanların hepsi farklı görüşler sunarlar. Temel olarak bilineni ve herkesin neredeyse aynı fikirde olduğu nokta ise banyo kesesi kullanırken uygulama esnasında sert davranılmamasıdır. Kese cilt üzerini pürüzsüzleştirmeyi amaçladığından göz ile pek görülmese de pütürlü bir yapıya sahiptir. Cilt üzerine uygularken gereğinden fazla baskı uygulandığında ciltte yanma ve tahriş meydana gelme olasılığı yükselir. Sert olmayacak şekilde daha normal ve daha yumuşak hareketlerle uygulanmalıdır ki cilt herhangi bir hasarla karşılaşmasın. Uygulama öncesinde de cilt mutlaka nemlendirilmiş olmalıdır ki bu nemlendirme işlemi de su ile sağlanmalıdır. Sıcak su kullanarak nemlendirilen vücut üzerine uygulanması kuru uygulamadan daha sağlıklıdır. Bunun nedeni ise kuru cilde uygulamanın genellikle ciltte tahribata neden olmasıdır. Banyo keselerinin uygulanmasında aslında en önemli denilebilecek nokta da aslında kullanılan ürünün elde edildiği malzemedir.

 

 

Banyo Kesesi Modelleri ve Fiyatları

Banyo kesesi modelleri birbirinden farklı pek çok şekilde üretilmektedir. Üretilen keseleri birbirinden ayıran en temel şey elde edildiği malzemelerdir denilebilir. Birbirinden bağımsız malzemelerden elde edilen ürünlerin özellikleri de doğal olarak farklılık göstermektedir. Bunun yanında banyo keselerinin boyutları da yine birbirlerinden ayrılmaktadır. Yüz banyo kesesinden vücut banyo kesesine kadar farklı boyutlarda üretilirler. Farklı boyutlarının yanı sıra kalınlıkları da kullanılacak olan bölgelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yüz için kullanılacak olan keseler daha ince üretilirken vücut keseleri daha kalın olarak üretilmektedir. Banyo keselerini birbirlerinden ayıran en önemli ve en dikkat edilmesi gereken nokta ise kaliteleridir. Bu noktalar haricinde renk ve model olarak da farklı modellerde kese bulunmaktadır. Keselerin elde edildiği malzemeler kesenin cilt ile doğrudan temas etmesi nedeniyle en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Piyasada bulunan ürünlerin çeşitliliği ve fiyatları da kesenin elde edildiği malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Ürünlerin yapıları da bu noktada önemli bir rol oynar. Kalın banyo kesesi, ince banyo kesesi gibi birbirlerinden farklı olarak elde edilen keselerin fiyatları da birbirlerinden farklıdır. Kişisel tercihlere ve zevklere bağlı olarak üretilen farklı renklerde ve modellerde olan keseler de yine fiyat değişikliğinde rol oynar. Kısacası banyo kesesi fiyatları ve modelleri birbirleriyle bağlantılıdır. Kese modelleri ne kadar kaliteli malzemelerden elde edilmiş ise fiyatı da bu oranda artış gösterir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu