Yaşam Tarzı

Evde Avize Yapımı

Evde Avize Yapımı

 

Sadece sizde olan ve çok az malzeme ile çok şık bir avize yapmak ister iseniz, bu avize yapımı yazısı tam size göre. Hem maliyeti düşük hem de vaktinizi güzel değerlendirmeniz veya çocuklarınız ile yapmanız için tam bir hafta sonu eğlencesi.

Malzemeleri Nelerdir?

–        Balon

–        Tutkal

–        İp (Hasır veya istediğiniz renkte)

–        Kalem

–        1 Adet Ampul

–        İğne

–        Ampul yuvası

Nasıl Yapılır?

Görüldüğü üzere her yerden bulunabilecek bu kolay malzemeler ile herkesin beğenisini kazanacağınızdan şüphenizin olmayacağı, otantik ve şık bu avizeyi nasıl yapabileceğinize geçelim.

Öncelikle rengi fark etmeksizin bir balonu şişirip, tepe uç noktasına kalemle işaret koyulur.

Ardından, balonun etrafına dilendiği renkte (tercihen kahverengi) çok ince olmayan ipten karışık bir şekilde sarmaya başlanılır. İşlem dikkatle bitirildiğinde, üzerinden beyaz sıvı tutkal titizlikle geçilir. Dikkat, başka tür yapıştırıcı kullanmayınız.

Tutkalın kuruması ve ipin sertleşmesinden sonra, içindeki şişirilen balon, iğne yardımı ile patlatılır ve içindeki parçaları çıkartılır. Ve avizeniz ampulünü yerleştirdikten sonra hazır.

Dekor Önerisi 1

Amerikan mutfak veya mutfaktaki yemek masası için, 3 tane yapacağınız orta boylu hasır renkte avizeler, sarı ampul ile yan yana masanın üzerine hafif alçak asıldığı zaman, masanıza otantik ve lüks bir görünüm katacak ve mekân görüntüsü sağlayacaktır.

Dekor Önerisi 2

Bu avize için bir diğer dekorasyon önerisi ise bahçe/ teras için kullanım. Yaptığınız kocaman avizeler ile balonunuzu çok şık ve aydınlık hâle getirebilir, sıcak bir yaz akşamı ortamı sağlayabilirsiniz. Bu sefer tentenize veya bir yerlerden aşağı salaş bir şekilde bağlayarak kullanabilirsiniz.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu