advertorial

Windows 10 Home Sağladığı Avantajlar

Windows 10 Home Sağladığı Avantajlar

 

Windows 10 Pro ve Windows 10 Home Bu, yeni sürümle gelen önceki Windows sürümlerine göre tam anlamı ile bir profesyonellik içinde dizayn edilmiştir. İki sürümden bir  olan Windows 10 Pro, tahmin edebileceğiniz gibi daha fazla özelliğe sahiptir.   Windows 10 Home, çoğu kullanıcının ihtiyaçlarını karşılaması adına geniş bir yeni özellik kümesini bir araya getiriyor. Bu durumda da akla,  Windows 10 Pro ve Windows 10 Home sürümlerinden hangisinin doğru bir seçim olacağı sorusunu getiriyor.

Windows 10 Home, Windows 10’un temel çeşididir. Bu nedenle ikisi arasında çok büyük farklar yoktur. Yenilenen Başlat Menüsü dahil olmak üzere bir dizi yeni özellikle birlikte sizlere sunulur.  Şirket üç yıl önce Windows 8’den ayrılmaya karar verdi, ancak yoğun talep üzerine bu özellik masaüstü işletim sistemine geri dönüyor. Ayrıca eskiden yalnızca Windows Phone’da bulunan dijital ses asistanı Cortana’nın tam teşekküllü bir sürümüne de sahip olabileceksiniz. Bunun dışında, Home sürümü size Pil Tasarrufu, TPM desteği ve şirketin Windows Hello adlı yeni biyometrik güvenlik özelliği gibi özellikler de sunar. Tüm bu özellikler elbette Windows 10 pro için de geçerlidir. Yani Windows 10 pro satın al işlemlerinin hemen ardından bu özelliklere de sahip olabileceksiniz.

Windows 10 Pro Özellikleri

Windows 10 pro lisans satın al dedikten sonra başta cihazınızdaki güvenli sorunları ortadan kalkacaktır. daha sonra sahip olacağınız özellikler ise;

Pil Tasarrufu, sisteminizi daha fazla güç verimli hale getiren bir özellik olacaktır.  Cihazdaki arka plan aktivitesini sınırlandırmalar yapar. TPM, güvenlikle ilgili ek işlevler sunan bir mikroçiptir.  İşletme kullanıcıları, tek ekranda 4 adede kadar uygulama ile yepyeni Sanal Masaüstleri seçeneğini ve Snap yardımı özelliğini de kullanabilecekler. Ayrıca, Windows 10’un masaüstü modundan tablet moduna hızlı bir şekilde geçmenizi sağlayan özelliği de mevcuttur.

Windows 10 satın al işlemlerinden sonra, Microsoft’tan otomatik güncellemeleri almaya uygun olan Windows Update’i destekler ve ayrıca Microsoft Passport gibi güvenlik önlemleri sağlar.

Bununla birlikte, daha gelişmiş bir koruma arzuluyorsanız bu sürüm tam size göre olacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu