AŞK

Uzmanlar Uyarıyor Âşık Olmayın

Uzmanlar Uyarıyor Âşık Olmayın

 

Uzmanlar uyarıyor âşık olmayın denilse de âşık olmak öyle birilerinin ol ya da olma demesi ile gerçekleşecek bir durum değildir. Birine karşı duyulan sürekli onu düşünme gördüğünde kalpte çarpıntı heyecan konuşamama gibi durumların yaşanması ile kendini gösteren bir durumdur aşk. Kişi bazen durumun ne olduğunun bile farkına varmadan âşık olabilmektedir. İnsanlar kadın ya da erkek birine karşı beslenen bu duyguları fark ettiğinde aşk adı konulabilmektedir.  Bilinçsizce âşık olan kişi  yanlış da olsa mantıksız da olsa kalbi ile aklı arasında kalıp genellikle duygularına yenilebiliyor.

İlgili Makaleler

Aşkta Mutluluk Ve Acı

Âşık olan kişiler tüm benlikleri ile aşık oldukları kişiyi görmek konuşmak dokunmak onunla zaman geçirmek isteyecektir. Görmediği zaman üzüntü ve keder bazen de öfke yaşamaktan kendini alamayacaktır. Aşk hem çok güzel bir duygu çok büyük mutluluklar yaşatan bir durum hem de ayrılık ve kopma durumlarında insanlarda çok büyük yaralar açan bir duygu durumudur. İnsanlar aşık olduklarında saf bir hal alıp aşık olunan dışında pek bir şey düşünemeden bir süre hayatlarına devam etmektedirler.

Aşk Kimyaya Aykırı

Âşık olma durumunda yaşanılan yoğun duygular ve birlikte geçirilen güzel zamanlardan kaynaklı mutluluk durumu, salgılanan hormonlar uzun süreli olduğunda insanın vücut kimyası buna yetmeyeceği için aşka ömürde biçilmektedir. Yoğun duygu halinin üç yıl o şekilde devam edebileceğini belirten uzmanlar ondan sonrasın da duyguların biraz daha rahat ve hafif yaşanabileceğini ve zaten öyle olması gerektiğini de belirtmektedirler. Uzmanlar onca mutluluk kıskançlık bazen öfke duygusunun daha uzun yıllar sürmesi insanların hayatlarını çok olumsuz yönde etkileyecektir demektedirler

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu