Güzellik Sırları

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır?

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır?

 

Makyaj her kadının tutku ile yaptığı bir güzellik şeklidir. Ancak makyaj malzemelerinin doğru seçilmemesi ve doğru bir şekilde temizlenmemesi cilt üzerinde büyük sorunlara neden olabilir. Özellikle akşam yatmadan önce mutlaka makyajınızı derinlemesine temizlemeniz gerekir.. Ayrıca makyaj temizlmeke için kullanılan yöntemlere de ayriyeten dikkat etmeniz önerilir. Çünkü kimyasal içeren makyaj temizleme jelleri cilt ve deri altında makyaj kalıntısı bırakır. Bu da gözeneklerin içine çşitli makyaj kalıntılarının dolmasına sebebiyet verir. Yine civa gibi zararlı kimyasal içeren makyaj temizleme jelleri, cilt üzerinde kırışıklık ve sarkma gibi durumları doğurur. İşte tüm  bu gibi olumusz sorunlardan kurtulmak için evde kendiniz doğal makyaj temizleme jelleri hazırlayabilirsiniz. Makyaj temizleme suyu nasıl yapılır? Gibi sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Doğal Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır?

Doğal ürünler cilt sağlığını bozmaz. Hatta cildin daha iyi beslenmesine de katkı sağlar. Sizler için vereceğimiz tarifleri evde kendiniz de kolaylıkla uygulayabilirsiniz. En zorlu makyajları çıkaran makyaj temizleme suyu tariflerimizden yararlanarak, gece makyajlarınızı ve derin makyajlarınızı en iyi şekilde temizleyebilirsiniz.

Salatalık Kürlü Makyaj Temizleme Suyu

Eğer cildinize salatalık kullanırsanız, hem daha genç bir görünüme kavuşabilir hem de cildinizde biriken makyajı kolayca çıkarabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

  • Yarım salatalık,
  • 3 yemek kaşığı süt,
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı,

Süt cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Zeytin yağı ise cildi nemlendirir. Bu doğrultuda, salatalığı rendeleyip, içine diğer malzemeleri ekleyebilirsiniz. Tüm bu malzemeleri ekledikten sonra makyajınızı elde ettiğiniz su ile kolaylıkla temizlenilirsiniz.

Avokado Yağı İle Makyaj  Temizleme Suyu

Avokado yağı hem saç sağlığı için hem de cilt sağılığı için kullanılan bir doğal yağdır. Eğer cildinizdeki makyajı daha hızlı bir şekilde çıkarmak isterseniz, bunun için bir pamuğa birkaç damla avokado yağı ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Gül Suyu İle Makyaj Temizleme Suyu

Gül suyu cilt için önemli vitamin ve minerallere sahiptir. Gül suyu ile doğrudan makyajınızı çıkarabileceğiniz gibi içerisine bir miktar Hindistan cevizi yağı ekleyerek de çıkarabilirsiniz. Ayrıca kolay ve hızlı bir şekilde cildi derinlemesine temizler ve tüm makyaj artıklarından cildi arındırır.

Aleo Veralı Makyaj Temizleme Suyu

Aleo vera cilt sağlığında yaygın olarak kullanılan bir doğal üründür. Özellikle ünlü kozmetik markaları, ürünlerinin içeriğinde sürekli olarak aleo vera jelinden faydalanmaktadır. Siz de cildinizi derinlemesine temizlemek isterseniz, aleo vera jelini kullanabilirsiniz. Bu jelin içine birkaç damla zeytinyağı eklediğinizde göz makyajınızı daha rahat çıkarma imkanına sahip olacaksınız.

Eğer cildinizi bu türlü doğal ürünlerle temizler ve makyaj kalıntısı bırakmazsanız, çok kısa bir süre içinde daha canlı ve daha pürüzsüz bir ten yapısına kavuşabilirsiniz. Cildinizi temizlerken, aynı zamanda da bakımlarını yapmış olursunuz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu