Şifalı Bitkiler

Aloe Veranın Cilde Faydaları

 

 

Cilt için en  çok kullanılan bitkilerden biri de kesinlikle Aloe veradır. Nerede ise tüm cilt sorunları için Aloe vera kullanımı sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de en çok tercih edilen cilt bakımlarından biridir. Aloe verayı hem evde kendiniz  yetiştirip, kullanabilirsiniz. Hem de kozmetik ürünleri satan ünlü marklardan temin edebilirsiniz. Cilt bakımında adeta çığır açan Aloe vera ile bakım pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Aloe vera ile daha genç ve daha estetik bir görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır. Özellikle içerdiği bir takım vitamin ve mineraller sayesinde cildinize ihtiyacı olan tüm desteği sağlayabilirsiniz. Bunun için düzenli bir şekilde Aloe vera kullanmanız yeterli olacaktır. İşte Aloe veranın cilde faydaları

  • Aloe vera cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olur.

Cildi yaşlı ve yorgun gösteren durumlardan biri kesinlikle ölü hücrelerin birikmesidir. Bu nedenle mutlaka cildinizi ölü hücrelerden temizlenmeniz gerekmektedir. Bunun için ise evde yapabileceğiniz Aloe vera maskesi mevcuttur.

Gerekli malzemeler

  • 2 yemek kaşığı Aloe vera jeli
  • 1 tatlı kaşığı pirinç nişastası,
  • 1 tatlı kaşığı karbonat,

Uygulanışı

İlk olarak Aloe vera jelini bir kaseye alıyoruz. Daha sonra içine nişasta ve karbonatı ekiyoruz. Hafif nemli cilt üzerine karışımı sürüp, peeling yapıyoruz. Daha sonra yine ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada bir kez bu işlemi uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Aloe vera cilde nem desteği sağlar.

Eğer cildiniz çok kuru ise burada mutlaka Aloe vera jeli kullanmanız tavsiye edilmektedir. Yapmanız gereken ise kuru olan cilt bölgesine bir miktar Aloe vera jeli sürmek olacaktır. Özellikle gece yatmadan önce bu jeli kullanmanız daha fazla fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Topuk çatlakları için Aloe vera kullanımı

Bilindiği üzere yanlış ayakkabı tercihine bağlı olarak veya çeşitli nedenlere bağlı olarak topuklarda çeşitli kuruluklar ve çatlamalar meydana gelir. Bu durumda ayaklarınızın topuk kısımlarına bir miktar Aloe vera jeli sürdükten sonra pamuklu bir çorap giyebilirsiniz. Bu sayede daha yumuşak bir ayak yapısına kavuşmanız da mümkün olacaktır.

  • Sert ve çabuk kırılan saçlar için Aloe vera kullanımı

Eğer saç bakımlarınızı Aloe vera jeli ile yapacak olursanız, harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir miktar Aloe vera jeli ile bir miktar zeytin yağını karıştırdıktan sonra saçlarınızın uçlarından başlayarak saç diplerinize kadar karışımı uygulamanız tavsiye edilir. Kısa süre içinde daha canlı ve daha ipeksi saç yapısına kavuşabilirsiniz.

  • Aloe vera jeli ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Cilt üzerinde biriken kirler ve makyaj kalıntıları derin gözeneklerin meydana gelmesine ve yine sivilce gibi durumların ortaya çıkmasına neden olur. Eğer cildinizi derinlemesine temizlemek isterseniz, 1 yemek kaşığı Aloe vera jeli ile 1 çay kaşığı türk kahvesini karıştırıp, cildinize uygulayabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu