Diyet Önerileri

Toksinlerden Kurtaran Diyet Listesi

Toksinlerden Kurtaran Diyet Listesi

 

Toksinler insan bedeninde biriken kötü atıklardır. Toksin oluşum sebebini söylerken sadece bir şey üzerine yoğunlaşmamız yanlış olur. Toksinler özellikle sigara ve alkol kullanımlarında, büyük şehirlerin kötü hava koşulları sebebiyle, yediğimiz yiyeceklerle birlikte biriken artıkların olmasıyla insan bedeninde yer ederler.

Aslında insanın vücudu toksin atmaya yatkın yaratılmıştır. Ancak aşırı toksin birikimleri ve dengesiz beslenme diğer yeni gelen toksinlerin birikmesine de neden olurlar. Bununla birlikte kronik rahatsızlıklar başlar ve bu durum gün geçtikçe daha bir vahim hâle gelir. Öyle ki obezite bunlardan birisidir.

Yaşam Tarzınızı Değiştirin

Toksin atmak aslında hayat standartlarınızı değiştirmekten geçiyor. Önceliğimiz en iyi toksik atmaya yardımcı olan su’ dur. İnsan susuz yaşayamaz. Bunun yanında eğer bedenimize sudan çok toksik maddeler giriyorsa bedeninizin sistemi bu toksini atmakta zorlanır.

Bu nedenle her gün aksatmadan 2,5 litre su tüketmelisiniz. Hareketsiz bir yaşam bizim en büyük düşmanımızdır. Yediğimiz kadar hareket etmiyoruz. Bu nedenle obezite kaçınılmaz bir durum oluyor.

Tabii obeziteyle birlikte toksinler bedenimizde kalmaya devam ediyorlar. Daha hareketli bir yaşam sizin bulunduğunuz durumdan daha iyi standartlara gelmenizi sağlar.

Toksin Nasıl Atılır?

Öncelikle probleminizin toksin olduğunu kesin olarak bilmelisiniz. Toksini atmamızı sağlayan bir organımız vardır. Oda karaciğerimizdir. Karaciğerimiz yeteri kadar su içtiğinizde kolaylıkla bu toksinleri atacaktır. Ancak atamadığında kendisi onu bir şekilde yok etmeye ve ayırmaya çalışır. Karaciğerimiz bu süreçte çok fazla yorulur. Karaciğerimizi yormadan size bir kaç detoxs için fikirler vermek istiyoruz.

  • Çay, kahve gibi içeceklere bir süre ara verin.
  • Hafif bir kahvaltı yapın ve yanında limonlu yeşil çay ve Siyez ekmeği tüketin.
  • Bir dilim beyaz peynir ve bol şarküteri tüketin.
  • 2,5 su bardağı suyu gün içinde mutlaka tüketin. 3 litrelik sularda içerisine bir dal maydanoz ekleyin.
  • Gün içinden en fazla 2 bardak yeşil çay tüketin, fazla içmemeye özen gösterin.
  • Öğün yemeklerinde en azından bir iki hafta sebze ağırlıklı beslenin.
  • Sebze yemeklerinin üzerine hakiki zeytinyağı gezdirebilirsiniz.
  • Her öğünde bir kâse ev yoğurdu tüketmeye özen gösterin.
  • En önemlisi her zaman mevsim meyve ve sebzeleri tüketin.
  • Düzenli uyuyun ve erken kalkmaya gayret edin.
Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu