Yaşam Tarzı

Haftasonu Ekinlikleri Planınızı Yapın

Haftasonu Ekinlikleri Planınızı Yapın

İstanbul Avrupa Yakası Çocuklar İçin En İyi Haftasonu Ekinlikleri Planınızı Yapın Çocuklar Buna Çok Sevinecek

Kendinizi bir araba hayranı olarak görmeseniz bile, tüm aile ile bu İstanbul müzesini ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eski model arabalardan oluşan ilginç bir koleksiyon, tasarım ve güler yüzlü personel, ilk dakikalardan itibaren gördüklerinize hayran kalmanızı sağlayacak. Çocukların geçmişten gelen arabalara bakmaları ilginç olacak.

Adını kurucusu Ural Ataman’dan alan geçen yüzyılın 50-60’lı yıllarına ait özel bir otomobil koleksiyonu, Tarabya kıyı bölgesinde yer almaktadır. 2000 metrekarelik bir amaç için inşa edilmiştir.  Sadece her biri kendine özgü ve tekrar edilemez bir geçmişi olan arabaları değil, aynı zamanda her türlü aksesuar ve otomobil parçasını da göreceksiniz. Toplamda, müzenin koleksiyonunda 67 araba, 11 motosiklet, 18 benzin pompası (araba istasyonları), 450 tekerlek kapağı ve benzin istasyonlarından 76 neon tabela yer alıyor.

Boğaziçi
Birçok turist için İstanbul’a seyahat, ayrılmaz bir şekilde Boğaziçi ile ilişkilidir. Boğaz’da bir tekne turu, tüm aileniz için en canlı ve unutulmaz deneyim olabilir. Bu boğaz sadece İstanbul’u ikiye bölmekle kalmaz, aynı zamanda Avrupa ve Asya arasındaki sınırdır, böylece birkaç dakika içinde dünyanın iki bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Bu, şehri sudan hayranlıkla izlemenize, Boğaz’ın güzelliğinin tadını çıkarmanıza ve hafıza için bir sürü “kartpostal” resim yapmanıza izin veren harika bir gezi olarak kayıtlara geçmektedir.

İstanbul Oyuncak Müzesi
Şehrin Asya kısmındaki bu küçük ve çok şirin müzede oldukça büyük (yaklaşık 4000 sergi) özel oyuncak koleksiyonu bulunmaktadır. Burada bir kez oyuncakların tarihi hakkında bilgi edinebilir ve yıllar önce çocukların ne oynadığını öğrenebilirsiniz. Erkekler kesinlikle askerler, Kızılderililer ve arabalar, kızlar – bebekler, mobilyalı ve tabaklı oyuncak evler koleksiyonuyla ilgilenecekler.

Rahmi Koç Politeknik Müzesi

Türk milyarder ve hayırsever Rahmi Koç tarafından eski çapa dökümhanesinin topraklarında kurulan müzeye yapılacak bir ziyaret, birçok büyüleyici ve ilginç anlar yaşatacak. Çocuğunuz teknolojiye ilgi duyuyorsa kesinlikle görülmeye değer. Kolaylık sağlamak için müzenin sergileri bölümlere ayrılmıştır;

Karayolu, deniz, demiryolu ve hava taşımacılığı, iletişim tesisleri, çalışma prensiplerini görsel olarak gösteren çeşitli cihazlar, modeller ve oyuncaklar burada sunulmaktadır. Özellikle ilgi çekici olan, eski model arabaların sergisinin yanı sıra bir trene binmenize ve birkaç dakika sürücü gibi hissetmenize izin verilen bir demiryolu taşımacılığı salonu olabilir. Gerçek bir denizaltı, kimseyi kayıtsız bırakmayacak başka bir sergi olarak kayıtlara geçmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu