Sağlık Haberleri

 Botoks Nedir ? Botoks Nasıl Yapılır ?

 Botoks Nedir ? Botoks Nasıl Yapılır ?

Mimik kullanımına, yaşlanmaya bağlı olarak kaybedilen maddelere ve genetik unsurlara bağlı olarak kırışıkların ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu kırışıkların genel olarak göz çevresinde, kaş ortasında ya da dudak kenarında ortaya çıktıklarını söylemek mümkündür. Boyutu ne olursa olsun, her türlü kırışıklık rahatsız edicidir ve kişiler tarafından anında giderilme ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Kırışıklar için uygulanan en etkili yöntem ise botokstur. İşte Botoks Mersin alanında hizmet sunan Karakucak Kliniğe yöneltilen sorular ve botoksa dair bütün merak edilenler!

Botoks Nedir?

Botoks, temel itibari ile çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların, aşırı terleme sorunun önlenmesi amacı ile kullanılan bir yöntemdir. Yani göz çevresinde, kaç ortasında, dudak kenarında kırışıklık meydana gelmiş kişilerin de; koltuk altında ya da ellerinde aşırı terleme sorunu olan kişilerin de botoks yaptırması ve bu sayede söz konusu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks, botulium adı verilen sıvının özel iğneler aracılığı ile deri altına enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem yapılırken enjekte edilecek olan sıvı tek seferde değil, kademeli olarak azar azar enjekte edilmektedir. İşlem yapılmadan önce botoks yapılacak olan bölgenin temizlenmiş olması gereklidir. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra bölge uyuşturulmaktadır.

Bölgenin uyuşturulması, işlemin ağrılı olduğu düşüncesini akla getirse de işin özü öyle değildir. Yani işlem, ağrı oranı oldukça düşük olan bir işlemdir. Ancak sinek ısırığı ile karşılaştırılacak kadar ağrı da yok değildir. Yani minimum boyutlarda da olsa bir ağrı söz konusudur. Bu sebeple masaj konforunda bir botoks deneyimi için işlemden en az 15 – 20 dakika önce anestezi kreminin uygulanmış olması gereklidir. 15 – 20 dakika öncesinde sürülmesini gerekli kılan unsur ise, kremin etki süresidir. Yani anestezi kremleri, sürülüşlerinden itibaren 15 ila 20 dakika içerisinde etkilerini anca göstermektedir.

 

Botoks Etkisini Tam Anlamıyla Ne Zaman Gösterir? Botoks İşlemi Kalıcı Bir İşlem Midir?

Botoks, uygulandığı andan itibaren etkisini gösteren bir işlem değildir. bu işlemin etkisini gösterebilmesi için işlem üzerinden en az 3 – 4 gün geçmiş olması gereklidir. Ancak bu 3 – 4 günlük sürede etkinin tam anlamı ile gösterilmesi için yeterli değildir. 3 – 4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlayan botoks, beklenen ve hayal edilen görünüme ulaşmak için 7 ila 10 gün arası zamana gerek duyan bir işlemdir.

Botoks Mersin işlemi ile ilgili detayları merak eden ve bu bağlamda araştırmalar yapan kişilerin merak ettikleri bir diğer soru ise söz konusu işlemin kalıcı olup olmadığıdır. Söz konusu işlemi tam anlamı ile kalıcı değildir. işlemin etki süresi genel itibari ile 3 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik, işlemi uygulayan kişiye, işlemi uygulatan kişiye ve işlem uygulanan bölgeye bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak ortalama 3 ila 6 ay sonrasında etkisini yitirmeye başlayan botoks tekrarlandıkça kalıcılık süresini de arttırmaktadır. Yani işlem tekrar edildikçe daha uzun süre dayanmaktadır.

Botoks Kimlere Uygulanabilir?

Botoks, temel itibari ile yan etkileri olan bir işlem değildir. Yani hemen her insanı sorunsuz ve korkusuz bir şekilde botoks yaptırması mümkündür. Ancak, buna rağmen botoks uygulanamayacak kişiler vardır. Örneğin 18 yaşını doldurmamış kişilere botoks yapılması mümkün değildir. Yine aynı şekilde bulaşıcı hastalığı bulunan kişilerin, hamilelerin ya da çocuk emzirenlerin botoks yaptırması önerilmemektedir.

Botoks ile ilgili detaylı bilgi almak, işlem sonrası ortaya çıkması muhtemel olan yapay görüntüyü gidermek ve güvenilir bir şekilde işlem yaptırmak isteyen kişilerin Karakucak Klinik ile iletişime geçmeleri mümkündür.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu