Güzellik Sırları

Kaş ve Kirpik Nasıl Uzatılır ? 

Kaş ve Kirpik Nasıl Uzatılır ? 

Kadınların yüzünü etkileyen en önemli hususlardan bi kaşları ve kirpikleridir. Bakımlı kadınlar kaşlarına ve kirpiklerine oldukça özen gösterir ve bunlara bakım uygularlar. Kaşlarınızı ve kirpiklerinizi nasıl gürleştiririz, bakımlarını nasıl sağlarız gibi konuları merak ederek sizler için bunları araştırdık.

Kirpiklerinizi tarayın

Saçlarınızı nasıl tarıyorsanız kirpiklerinizi de günde iki kez taramanız gerekmektedir. Kirpik fırçası ya da tarağı ile bu işlemi uygulamanız oldukça kolaydır. Kirpik fırçası elinizde yom ise maskara fırçasını iyice temizledikten sonra kullanabilirsiniz. Kullandığınız fırçaya E vitamini ekleyebilir ve bu vitamin sayesinde kirpiklerinizi besleyebilirsiniz. E vitamini kirpiklerinizi daha yumuşak ve dolgun gösterecektir.

Kirpiklerinize zeytinyağı sürün

 Zeytinyağı vücudumuzun her bölgesinde olduğu gibi kirpiklerimizde de işe yarıyor. Zeytinyağı kirpikleri uzatıyor ve güçlendiriyor. Pamuk yardımıyla kirpiklerinize zeytinyağı uygulamasını yapabilirsiniz. Uyguladığımız zeytinyağını 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bunu istenen sonuç elde edilene kadar uygulayanız.

Vazelin ile Kirpik Uzatma

 Kaş ve kirpik nasıl uzatılır sorusu sorulduğunda herkesin önerilerinden biri haline gelmiştir vazelin. Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin uygulayın ve gece boyunca temizlemeyin. Sabah kalktığınızda kirpiklerinizi ılık su ile temizleyin. Vazelin en kolay uygulamanın yolu kirpik fırçası ya da temiz maskara fırçasıdır.

B,D,E Vitaminleri

 B,D,E vitaminleri her zaman kirpikleri beslemektedir. Bu vitaminler kullanılan maskaraların ve kirpik kıvırıcıların vediği kötü zararları kapatmak için yapılır. Bu vitaminler ayrıca saçları da uzatmaya yardımcı olur.

Makyajınızı iyice temizleyin

Göz makyajınızın göz çevresinden iyice temizlendiğini emin olanız gerekir. Göz makyajı çıkarıcılar bu iş için sizlere yardımcı olur. Göz makyajınızı çıkartırken kirpiklerinize zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Kirpik Kıvırıcıları Hayatınızdan Çıkartın

 Kirpik kıvırıcıları daha az kullanmaya hatta hiç kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü kirpik kıvırıcılar kirpikleri zayıflatıyor ve kirpiklerin kırılmasına neden olabiliyor.

Kaş ve Kirpik Serumu Hazırlanışı 

 Malzemeler; Aloe Vera, Hint yağı, e vitamini kapsülü

Serumun yapılışı; Bir kaba 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 2 çay kaşığı hnt yağı ve E vitamini kapsülü koyularak karıştırılır. Yaptığınız karışımı 3 gece rütinle kaşlarınızı ve kirpiklerinize sürünüz, sabah ılık su ile durulayınız.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu