Güzellik SırlarıÖneriyoruz

Evde Saç Boyamak İçin Püf Noktaları

Evde Saç Boyamak İçin Püf Noktaları

Pandemi dolayısı ile hem evinizde geçirdiğiniz zamanı keyfe çevirmek hem de kendinizi çok daha iyi hissetmek için saç boyamaya ne dersiniz? Kuaförünüzü gönül rahatlığı ile yeniden ziyaret edene dek saç boyama işinizi denenmiş tavsiyeler ile evde kolaylıkla halledebilirisiniz.

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

  • Doğru Konsültasyonu Seçin;

İlk olarak boya satın almadan önce biraz uzman yardımı almanız önemlidir. Bu aşamada dilerseniz kuaförünüzü arayabileceğiniz gibi dilerseniz internette fikrine güven duyduğunuz kişiler ile iletişim kurabilir ya da araştırma yapabilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta uzman görüşü almadan evde saçlarınızı boyarken seçeceğiniz rengin sizi hayrete düşürebileceğidir.

  • Aşırıya Kaçmaktan Uzak Durun;

Tamamıyla farklı bir görünüm istiyorsanız, işi kesinlikle profesyonellere bırakmalısınız. Balyaj ve vurgu gibi oldukça sert renk değişimleri evde denemek için uygun değildir. Çünkü bu tarz uygulamalar belirli bir beceri ve uzmanlık gerektirmektedir.

  • Son Bakıma Önem Verin

Kuaförde uygulanan renk değişiklikleri genel olarak bakım sonrası tedavilerle kendine rahatlıkla gelebilmektedir. Ancak yalnızca bir kutu saç boyası ve siz olduğunuzda, saç bakım uygulamanızı da buna göre değiştirmeniz önem taşır. Saçınıza boya uyguladıktan sonra dokusuna ve rengine uygun solmaya karşı etkili uygun bir şampuan ve saç bakım kremi kullanmaya özen gösterin.

Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Saçınızı evde boyayacaksanız doğru adımlarla ilerlemek adına uzman tavsiyelerine kulak vermeniz gerekir.

İşte uzmanların evde saç boyama tüyoları;

Hafif Etki İçin İpuçları;

Bu aşamada daha önce saçınıza boya uygulanmamış olması büyük önem taşır. Saçınız için doğru rengi seçerken soğuk ve kül gibi kelimelerle arayış yapabilirsiniz.

Koyu Ton İçin İpuçları;

Unutulmaması gereken nokta renklerin kutuda göründüklerinden daima daha koyu çıktıklarıdır. Bu sebeple boyama işlemine saç renginize uygun bir gölge ile başlayabilirsiniz. Bu sayede rengin saçınızda nasıl duracağını rahatlıkla görebilirsiniz.

Gölgelendirme İçin İpuçları;

Şüphesiz ki gölgelendirme işlemi daima işin uzmanı tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Ancak, siz yinede kendinize bir şans vermek istiyorsanız uzman görüşlerine kulak vermelisiniz. Uzmanlar, müşterilerine doğru tonu sunmak için damarlarına bakmalarını öneriyorlar. Şayet damarlarınız koyu bir mavi tonuna sahipse, kül, serin ya da doğal tonları seçmeniz daha doğru olacaktır. Damarlarınız yeşile dönük bir renk tonundaysa ise bakır, altın ve sıcak kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Damar renginize göre karar veremiyorsanız ise kolye ya da küpe takıp aynaya bakabilirsiniz. Altın kaplama takılar genel olarak sıcak tonları tamamlarken, soğuk tonlar gümüşle birlikte çok daha iyi görünmektedir. Ancak her ikisiyle de iyi göründüğünüze inanıyorsanız doğal tonları tercih edebilirsiniz. Çünkü bu çoğu renk tonu ile oldukça iyi görüneceğiniz anlamına gelmektedir.

Uygulama ile İlgili İpuçları;

Saç çizgisi, saç boyasının rengini daima daha yoğun tutmaktadır. Bu sebeple de grileriniz ile vedalaşmak adına boyayı en son saç çizginize uygulamanız önemlidir.

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu