Sağlık Haberleri

Prp (Platelet Rich Plasma) Yöntemi

Prp (Platelet Rich Plasma Yöntemiyle Daha Genç Bir Cilde Sahip Olun

 

Prp (Plated Rich Plazma) Yöntemiyle Daha Genç Bir Cilde Sahip olun. Doğal olan bir tedavi yönteminden daha genç görünen bir cilt istiyorsanız PRP tedavisine bakmalısınız. Sonuç üretmek için kendi kanınızdan alınan trombosit açısından zengin plazma kullanır.

Prp (Plated Rich Plazma) Yöntemi trombosit açısından zengin plazma (PRP) o kadar çok ilgi gördü ki, sonunda gençlik pınarını bulmuş gibi görünebiliriz. Çembere rağmen, işe yaradığını veya çalışmadığını gösteren çok az kanıt var.

PRP Tam Olarak Nedir?

Hepimizin kanında trombosit var. Ortopedi cerrahları, sporcuların bir yaralanmadan sonra daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için PRP kullanır. Dermatolojide PRP, saç dökülmesi için olası bir tedavi olarak test edilmektedir. PRP ayrıca yara iyileşmesini hızlandırabilir. Birkaç dermatolog, hastalara daha genç görünen bir cilt vermek için PRP kullanıyor. Cildinizdeki yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için PRP’niz varsa, şunları bekleyebilirsiniz. Kan alındı: Kolunuzdan az miktarda (yaklaşık 2 ila 4 yemek kaşığı) kan alınır. Laboratuvara alınan kan: Kanınızı içeren test tüpü, kanınızı katmanlara ayıran santrifüj adı verilen tıbbi bir cihaza yerleştirilir. Bu katmanlardan biri yüksek konsantrasyonda trombosit içerir. Tüm prosedür yaklaşık 45 dakika ila bir saat sürer. PRP kulağa bilimkurgu romanından fırlamış gibi gelse de, bazı hastalar PRP‘nin şunları yapabileceğini düşünüyor:

  • Kırışıklıkları azaltın
  • Sarkan cildi dolgunlaştırın
  • Derin kırışıklıklardan kurtulun
  • Cildini iyileştirmek
  • Akne izlerini azaltmak
  • Başka bir avantaj: Kesinti süresi çok az veya hiç yok.
  • İnsanlarda yapılan az sayıda çalışma

PRP Güvenli Midir?

Dermatologların hala cevaplanmamış birçok sorusu olsa da prosedürün kendisi güvenli görünüyor. Sonrasında biraz ağrı, morarma ve şişlik olabilir. Bunlar birkaç gün içinde kaybolma eğilimindedir. En büyük riskler, kanınızın kullanılma şeklinden kaynaklanır. Vücudunuzdan alınan kanın steril tutulması önemlidir. Aksi takdirde, bir enfeksiyon geliştirebilirsiniz. Güvenliğiniz için tesis, kendi kanınızın size geri enjekte edildiğinden emin olmak için transfüzyon merkezlerinin kullandığı aynı süreci izlemelidir. Yanlışlıkla başka birinin kanını alırsanız çok hasta olabilirsiniz.

Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

Sonuç alırsanız, tam etkiler birkaç hafta ila aylar içinde ortaya çıkar.

Sonuçlar Ne Kadar Sürer?

Sonuçlar 18 aya kadar sürebilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu