Şifalı Bitkiler

C Vitamin Deposu Frenk Üzümü Faydaları Nelerdir?

 

C vitamin deposu frenk üzümü faydaları nelerdir? Frenk üzümü taşkırangiller cinsinden olan bir meyve türüdür. Sağlığa birçok faydası bulunmaktadır.

Frenk Üzümü

Frenk üzümü; içinde bolca c vitamini bulundurmaktadır. Bulundurduğu c vitamini sayesinde sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Bu üzüm taşkırangiller cinsine ait olup bir meyve türüdür diyebiliriz. Yılın dört mevsimi de yeşil kalabilen bir bodur çalı formunda olmaktadır.

Ülkemizde yani burada genellikle adı yeni yeni duyulmaya başlanmış olan ve de küçük ölçekli olarak üretimi aynı zamanda da satışı yapılan bu üzümün bayaa da beğenilen ve lezzetli bir meyve türü olarak da  sağlığa oldukça faydası bulunduğundan bütün dünyada yaygın bir şekilde olarak tercih edilmektedir

Frenk Üzümü Nasıl Tüketilir?

Mayhoş ve aynı zamanda da  yoğun bir tadı sebebiyle sıklıkla reçel ya da  marmelat olarak da  tüketilen bu üzüm, soslarda hatta tatlılarda ve salatalarda da oldukça lezzetli bir malzeme biçiminde de  kullanılabiliyor. Ayrıca da  şurup olarak içeceklere ise katılabiliyor ya da  meyvenin direk olarak kendisinden likör ya da meyve suyu hazırlanarak içilebiliyor. Frenk üzümü nasıl tüketilir?

Ekşi ya da mayhoş olan meyve tercih edenler, sevenler  için bu üzümü, direk olduğu gibi meyva halinde de yenilebilmektedir. Şifa olarak tüketileceğinde ise, sirek olduğu gibi çiğ bir halde yenmesi önerilmektedir.

Frenk üzümünün faydaları nelerdir?

Sağlığa birçok faydası olan bu üzüm. Gerek ilaç olarak gerekse meyve olarak tüketilmektedir. İçinde bulunan vitamin çeşitliliği ile bağşıklık kazanmamıza ve enerji dolmamıza da yardımdı olmaktadır. Frenk üzümünün faydaları nelerdir?

  • Manganez, fosfor ayrıca demir gibi bakır ve de potasyum biçiminde mineralleri olarak zengindir.

 

  • Ateş düşürücü bir özelliği bulunmaktadır, terleyerek vücuttan zararlı olan maddelerin atılmasına da ayrıca yardımcı olur.
  • Adet döneminde çokça yaşanan ağrı, kramp hatta huzursuzluk gibi bazı belirtilerin biraz da olsun azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

  

Fren Üzümü Özellikleri

Tat olarak ise birbirinden biraz daha farklı olarak bulunan bu çeşitlerin içerdiği üzüm etken maddeler daha büyük oranda ve aynı olduğu sebebiyle de, faydaları oldukça benzerdir. Frenk üzümünün genel olarak küçük kırmızı üzümü, büyük kırmızı üzümü, siyah üzümü ve de sarı üzümü olmak üzere toplamda 4 farklı çeşidi sunulmaktadır. Frenk üzümü özellikleri; genellikle Hafif olarak bulunan laksatif bir etkisi var olması ve iştah açıcı bir özelliğe sahip olmasıdır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu