Güzellik Sırları

Cilt Bakımında Yeni Trend Kolajen

Cilt Bakımında Yeni Trend Kolajen

Cilt Bakımında Yeni Trend Kolajen Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zamana karşı durmak şu ana dek bilim insanların becerebildiği bir olgu değil ama zamanın ne getireceği de bilinmez. Yine de teknoloji sürekli olarak ilerliyor ve insanların bilgi ve bilinç düzeyi de giderek artıyor. Buna istinaden de yaş alma ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile yaşlanmaya karşı son yıllarda birbiri ardına yeni trendler ortaya çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de son dönemlerin en gözde kavramlarının başında gelen kolajen olgusudur. Adeta mucizevi süper gençleştirici bir olgu olarak adlandırılır.

Kolajen Nedir?

Kolajen vücut için son derece ciddi bir biçimde önem arz eden protein türüdür. Kendi içinde Tip 1, Tip 2, Tip 3, Tip 4 ve Tip 10 olmak üzere çeşitleri vardır. Geçen zaman içinde vücudun içinde bulunan kolajen azalır ve buna bağlı olarak da farklı sorunlar görünmeye başlar.

Kolajenin Cilt İçin Faydaları Nelerdir? 

Kolajenin cilt sağlığı için faydalarından bahsetmek gerekir ise en başta tam bir anti aging ürün olması ve yaşlanma belirtileri ile etkin bir biçimde savaşmasıdır. Kavramı biraz daha açmak gerekir ise cildi toparlar, sıkılaştırır, yaşa bağlı sarkmaları ortadan kaldırır.  Cildin pürüzsüz olmasını sağlar. Elbette cilt kırışıklıkları ile etkin bir biçimde savaşır. Cilt için olan bu faydalarının yanı sıra sindirim sistemine de faydası vardır. Selülitlerin azalmasını sağlar. Saçlar için de son derece faydası vardır. Saçların çok daha gür olmasını sağlar. Dolaşım sistemini de düzenler.

Kolajen İçeren Basin Maddeleri Nelerdir? 

Her ne kadar yerli yabancı birçok markanın kolajen olarak satılan pek çok ürünü olsa da günlük yaşam içinde sağlıklı bir beslenme ile insanlar kolajeni temin edebilirler. Bunun en başında yumurta akı gelir. Hangi formda tüketilirse tüketilsin yumurta akı cilt yaşlanması için yeterince kolajen içerir. Benzer bir durum sarımsak için de geçerlidir. Fasulye, her türlü soya ürünü, elma, vişne, çilek, ahududu gibi her türden kırmızı meyve, avokado yağı ve avokado, her anlamda mucizevi bir besin olan kırmızın etin kemik suyu, yeşil yapraklı sebzeler, yeterince kolajen içeren besinlerdir. İçinde kimyasal olmadan doğal yollar ile kolajen alınması her zaman için son derece sağlıklıdır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu