Yaşam Tarzı

Yatırım Yapmak İçin Ne Kadar Paranız Olmalı?

Yatırım Yapmak İçin Ne Kadar Paranız Olmalı?

 

Yatırım yapmak büyüğü küçüğü olmayan bir birikim şeklidir. Bazı insanlar 10 bin lira ile bir tarla alırken, bazı insanlar ise 100 bin lira ile bir araç alabilir. Ancak yatırım yapmak için geçerli olan bir gelirin varlığı şarttır. Yaptığınız yatırım sizi zor duruma sokacak, ihtiyaçlarınızı karşılamanıza engel olacak bir parayı içermemelidir. Bu durum yaptığınız yatırımın sizin için anlık değerini kaybettirir. Çünkü paraya ihtiyacınız var ve siz o parayı o an değerlendiremiyorsanız, ilerki yıl hatta günlerde o yatırımın sizin için eski değeri olmayacaktır.

Yatırım İçin Zaman Ve Limit Beklemeyin

Yatırım düşüncesi kişilerde büyük parayı ifade eder. Aslına bakarsanız yatırımda bir zamanı beklemek veya param şu meblağa ulaşsın şunu alayım düşüncesi yanlıştır. Çünkü anlık varlıklarla da küçükten başlayarak büyüme eğilimli küçük yatırımlar yapmak mümkündür. Örneğin bankadan açılacak olan bir altın hesabı çoğu kişi için güzel bir yatırım aracıdır. Aylık olarak maaşınızı aldığınız bankada açacağınız bir altın hesabı, her ay en az bir altın alarak yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Bu hesapta biriken altın sizin için ileri ki yıllarda kullanabileceğiniz büyük bir yatırımı ifade eder.

Yatırım Yaparken Hedefiniz Olsun

İyi bir yatırımcı, hedefi olan yatırımcıdır. Bu anlamda yapılması gereken, bir limit belirlemektir. Belirlediğiniz bu limit yatırımınızın ederi olacaktır. Arsa, tarla, bağ, bahçe, ev, araba, villa gibi birçok yatırım aracını hedef olarak belirleyebilirsiniz. Yatırımı mal varlığını artırmak olarak değerlendirdiğimizde bankada mevduat hesabı açmak da küçük meblağlarla yapılacak bir yatırımdır.

İş Yatırımı Yapmak

Ülkemizde çoğu kişi iş kurma alanında yaptığı yatırımla da büyük kazanç sağlayabiliyor. Getirisi yüksek olan bir iş kurmak, gelecek yıllarda çocuklara bırakılacak bir mirası ifade ediyor. Günümüzde 50 bin liralık bir yatırımla kurulabilecek bir iş ekonomik gidişatla kıyaslandığında gelecek yıllar için kalıcı bir yatırımı sağlıyor. İş sektörlerini kıyaslamak ve getirisi, hedef kitlesi yüksek ve geniş olan bir sektöre yatırım yapmak geliştirici bir yöntemi ifade ediyor. Yapılan yatırımın karşılığının, bu yöntemle kısa süre içinde yerine yenisini koymayı sağlıyor.

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu