Sağlık Haberleri

Makat Çatlağına Botoks Çözümü

Makat Çatlağına Botoks Çözümü

Makat çatlakları bulunan kişiler, makat bölgesinin görünümünden rahatsızlık duyabilir. Bu yüzden akıllara hemen Makat çatlağına botoks çözümü gelir.

Makat çatlağına botoks çözümü son zamanlarda bu problemi yaşayanlar arasında sıkça başvurulan bir yötem olmaya başladı. Birçok insanın karşı karşıya kaldığı kabızlık, zor ve sert dışkılama sebeplerinden ötürü makat bölgesinde çatlaklar meydana gelebilir. Tıp dünyasında Anal Fissür olarak da bilinen makat bölgesinde zorlama sonucu oluşan çatlamaların sonucunda ağrı ve kanamalar olabilir.

Öncelikle makatta çatlak oluşumu sebebiyle doktora gitmeli ve size en uygun olan tedaviyi olmanız gerekmektedir. Bazen basurla da karıştırılan makat çatlağı; bireylere fiziki ve ruhsal olarak büyük zarar vermektedir. Bireyler böyle bir durumla karşı karşıya kalınca genellikle utandıklarından toplumdan saklasa da makat çatlağı herkesin başına gelebilecek bir durumdur.

Makat Çatlağı Sebebi ile Oluşan Deformasyon Nasıl Giderilir?

Makat bölgesini aşırı zorlama sonucu bölgenin dokusu bozulur. Bu sebepten kişiye uyarı verici nitelikte ağrılar, kanamalar oluşur. Makat çatlağının fiziki acısının yanında görünümde de kişilerin rahatsızlık duyabileceği bir görünüm oluşabilmektedir. Bu problemi çözmek ise gelişen tıp yöntemleriyle oldukça kolaydır. Makat çatlağını gidermek için botoks yaptırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey günün belirli bir saatini ayırmak olacaktır. Öncelikle yırtılma oluşmadan önce doktorunuz tarafından hangi tedavi uygun görüldü ise gerekli tedaviyi görerek acıdan kurtulmak olacaktır. Botoks; makat yırtığının geride bıraktığı tahribatın görüntüsünü düzeltmede işe yaramaktadır.

En güzel yanlarından biri ise makat çatlağı için yaptıracağınız botoks da herhangi bir anestezi işlemi gerekmemesidir. Yani bir gün öğle aranızda çıkıp bu görüntüden kurtulmanız mümkün. Üstelik botoks işlemi uygulamasının; uygulayan kişiye ve uygulanan doza göre görülen başarı oranı %70 ve %80 arasında olduğu bilinmektedir. Elbette botoks enjektesi sonrasında ağrılarınız bir anda kaybolmayabilir fakat en erken 2 gün, en geç ise gün içerisinde sona erdiği görülmektedir. Yaptıran diğer hastaların oldukça memnun kaldığı makat için botoks işlemini bu problemi yaşayan bireylerin göz ardı etmemesinde fayda var gibi görünüyor.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu