Güzellik Sırları

Kahve Peelingi Maskesi Nedir?

Kahve Peelingi Maskesi Nedir?

 

Kahvenin vücuda faydaları olduğu gibi cilde de oldukça ciddi ölçüde faydalar sağlar. Kahve peelingi maskesi cildin parlak bir görünüm kazanmasına ve bunun yanında ölü derilerden kurtularak yenilenmesine yardımcı olur. İçinde yer alan antioksidanlar ile cilt daha genç bir görünüm elde eder. Ayrıca kahve peelingi maskesi hazırlanışı ve uygulanışı ile yapımı kolay maskeler arasında yer alır.

Kahve Peelingi Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Kahve peelingi maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan sadece bir tatlı kaşığı kadar esmer şeker ve yine bir tatlı kaşığı kadar kahve telvesi olmaktadır. Uygun bir kap içerisinde hem kahve telvesi hem de esmer şeker karıştırılır ve bunun ardından cilde uygulanır. Peeling etkili bir maskenin yanı sıra besleyici özellikte bir maske hazırlamak isteyenler, karışıma bir çay kaşığı kadar bal ekleyebilir.

Kahve Peelingi Maskesi Nasıl Uygulanır?

  • Öncelikle eğer varsa yüzünüzde bulunan makyaj, yağlanma, toz ve kir gibi dış etkenleri tamamen temizleyin.
  • Hazırlamış olduğunuz maskeyi parmaklarınız ile yüzünüze sürün ve yumuşak dokunuşlar ile maskenin cildinize iyice nüfuz etmesini sağlayın.
  • Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra en az 20, en çok ise 30 dakika kadar cildinizde bekletin.
  • Daha sonra maskeyi çıkarmak için ilk olarak parmaklarınızı ıslayın ve bunun ardından yuvarlak hareketler çizerek maskeyi çıkarın.
  • Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkayın.
  • Kurulama aşamasında ise kesinlikle yumuşak yapılı bir havlu kullanmayı ihmal etmeyin.

Maskenin etkilerinin tam olarak görülebilmesi için haftada en az bir ya da iki kez uygulanması tavsiye edilir. Bunun yanında ihmal edilmeden uygulanan maskenin etkileri ilk haftadan itibaren gözle görülür bir şekilde fark edilmeye başlanır. Hazırlamış olduğunuz bu maske ile aynı zamanda yüzünüzde bulunan şişlikleri de yok edebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu