Güzellik Sırları

Kış Aylarına Özel Makyaj Püf Noktaları 

Kış Aylarına Özel Makyaj Püf Noktaları 

 

Makyaj yapmak, genelde kışın daha çok sevilir. Kışın makyajın akma problemi yoktur. Fondöten kusması gibi bir sorun yaşanmaz. Ayrıca kış mevsimi koyu tonlarda makyajıda rahatlıkla kaldırır.

Kış mevsiminde cilt kuruluğu problemi olduğu için makyaj yaparken belli başlı noktalara dikkat etmek gerekir. Cildin nem dengesine sürekli özen göstermek gerekir. Özellikle makyaj yapmadan önce cildin nemli olması önemlidir.

Nemlendiriciden sonra makyajın daha kalıcı olmasını sağlamak için yüze makyaj bazı uygulanır. Geniş gözeneklere sahip olan biri, gözenekleri küçülten bir baz tercih edebilir. Fakat sürerken ince şekilde sürmekte yarar var. Kışın ciltte terleme olmaz. Yine de fazla kalın makyaj yapmamak gerekir.

Kışın Makyaj Yaparken Fondöten Seçimi 

Kış mevsiminde yoğun güneş ışığına maruz kalınmadığı için ten renginde açılma olur. Bu yüzden fondöten tonu, normal kullanılan fondötenden bir ton açık seçilir. Fondötende cilde uygulandıktan sonra, pudra aşamasına geçilir.

Makyajı sabitlemek ve özellikle yağlı cilt görüntüsünü yok etmek için pudra sürülür. T bölgesi ve çene bölgesine dikkatli şekilde pudra uygulanır. Bu sayede makyaj daha da kalıcı hale gelir.

Ruj tonlarında, kışın genelde daha koyu tonlar tercih edilir. Bordo ve kırmızı gibi renkler kış mevsiminin kaldırabileceği renklerdir. Bu yüzden koyu renk kışlık kombinlerin üzerine yine koyu renk, mat ruj kullanmak tamamlayıcı olur.

Göz makyajında ise eyeliner ve rimel kullanmak yeterli olacaktır. Ruj tonları daha soft tercih edildiği zaman, göz makyajı daha koyu tonlarla yapılabilir. Kahve ya da antrasit tonlarda far sürülebilir.

Makyaj Temizleme 

Makyaj yapmak kadar, temizliği de önemlidir. Özellikle gece yatmadan önce cildin sağlığı için mutlaka makyajı temizlemek gerekir. Cilt temizlenirken yüz temizleme jeli ya da makyaj temizleme suyu kullanılır. Temizleme işlemi bittikten sonra tonik kullanılarak gözeneklerin sıkılaşması sağlanır.

Tonik yerine gül suyu da kullanılabilir. Hem doğal ürün olduğu için hem de hoş bir kokusu olduğu için güzel bir tercih olur. Son olarak güzel bir nemlendirici ile cildin bakımı tamamlanmış olur.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu