Kadın DünyasıÖneriyoruz

Zayıf Görünmek İsteyenlere Giyim Hileleri

Zayıf Görünmek İsteyenlere Giyim Hileleri

Kadınlar her şekilde ve her bedende güzeldir. Bunun yanı sıra doğru giyinmek de kendinizi güzel hissetmenin ikinci adımıdır. Doğru renkleri, doğru parçaları seçmek hayat kurtarıcı olabilir. Kendinizi iyi hissettiğiniz her kıyafet size yakışan kıyafettir. Zayıf olsanız da olmasanız da minik şaşırtıcı hileler ile olmak istediğiniz bedende gözükebilir kendinizi de iyi hissedebilirsiniz.

Minik Şaşırtıcı Hileler

Kilosu olan kadınların ilk yaptıkları yanlış bol giyinip kilolarını saklamaktır. Bu doğru bir hamle değildir. Bol giyinmek sizi zayıf ya da daha az kilolu göstermez aksine sizi olduğunuzdan daha da kilolu ve geniş biri gibi gösterir. Bu durumda kendimizi gizlemeye çalışmak hiçbir beden için doğru bir hamle değildir. Gizlemeye çalışmak yerine çok fazla dar olmayan kombinler tercih edilebilir.

Dikkati kilonuzdan almak için fırfırlı bluzlar, hafif dökümlü gömlekler giyilebilir. Bir diğer hile ise yüksek belli pantolon giymekten geçer. Yüksek belli pantolonlar düşük belli pantolonlara göre vücudumuzu daha çok toparlar. Toparlanan vücut ise daha özgüvenli durur ve siz de bu sayede kendinizi daha iyi hissedersiniz. Çok fazla dar olmayan yüksek belli pantolonları tercih edebilir, kombinelerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Çizgilere ve Renklere Dikkat

Bol giyinmemek ve yüksek belli pantolonları kombinelere eklemenin yanı sıra çizgili parçaları da dolabınıza ekleyebilirsiniz. Küçük bir fark ile tamamen zayıf görünebilirsiniz. Dikine çizgili bir şekilde giydiğiniz parçalar küçük bir göz yanılması yaratarak sizi olduğunuzdan daha da zayıf gösterebilir. Renk konusunda ise renklerin kontrastlarını kullanabilirsiniz.

Eğer baseniniz var ise orada koyu renkler hakim olmalıdır. Bel bölgenizden şikayetçiyseniz de bluz, gömlek gibi parçalarda koyu renkleri tercih etmelisiniz. Uyumlu olan renkleri tercih etmek de hayat kurtarır.

Siyah, koyu yeşil, koyu mor, lacivert gibi koyu renkleri ve bu renklerin alt tonlarını tercih edip kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra büyük aksesuarlar kullanmak da işe yaramaz. Dikkati başka yöne çekmeye çalışarak büyük aksesuarlar kullanmak, kürk, tüy gibi kaba ve volanlı olan parçalar taşımak sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu