advertorial

Çin Takvimi 2021 Hesaplama

Çin Takvimi 2021 Hesaplama

 

Ebeveynler çocuklarının cinsiyetinin ne olacağını daha hamileliğin ilk zamanlarında merak etmektedirler. Bu nedenle gelişen teknolojinin verdiği tüm nimetler kullanılmaktadır. Ancak yüzyıllardır süre gelen ve hemen herkes tarafında kullanılan bir yöntem olarak Çin takvimi karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojide gebelikten sonra yaklaşık 15 hafta sonra cinsiyet belirlenebilmektedir. Ancak Çin Takvimi ile gebelikten sonra hesaplamalar ile cinsiyet belirlenmesi yapılabilmektedir.

Çin takvimi de diğer takvimler gibi gök bilimleri ile alakalıdır. Ancak sadece güneşe göre değil ayın hareketlerine göre de belirlenmektedir. Bu takvim Çinliler için oldukça önemlidir. Bu nedenle özel bir şekilde muhafaza edilmektedir. Özellikle cinsiyet belirleme için günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Her ne kadar kesinlik taşımasa da yapılan tahminlerin yüzde 70 oranında tuttuğu gözlemlenmektedir.

Çin Takvimi Nedir? Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Çin takvimi, takvimler içerisinde farklı bir algoritmaya sahiptir. 60 yıllık döngülere sahiptir. Çin Takvimi başlangıcı milattan önce 2637 yılı olarak gösterilmektedir. Çin takvimi ile miladi takvim arasında zaman farklılıkları bulunmaktadır. Bunun yanında yaş hesaplamaları da farklılık göstermektedir. Çin takviminde 12 hayvan ismi bulunmaktadır. 60 yıllık döngülerde her bir hayvan 5 kere gelmektedir ve her hayvan 5 kere geldiğinde döngü tamamlanmış olmaktadır.

Çin Takvimi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Cinsiyet belirlemek için Çin takvimi kullanılacak ise bunun için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunların başında annenin 18 ile 45 yaş aralığında olması gerekmektedir. Çin takvimi cinsiyet belirleme için ilk şart budur. Hesaplama yapabilmek için elimizde ili verinin olması gerekmektedir.

  • Annenin doğum günü
  • Gebe kalınan ay

Bu iki bilginin de tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise farklı sonuçların ortaya çıkmasını engellemektir. Annenin yaşı ise Çin takvimine göre yaşının hesaplanması için gerekmektedir. Yapılacak hesaplamalara göre gebe kalınan aya göre kız ya da erkek olacağı belirlenmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Hesaplamalarda yanlışlık yapılabileceği için kesinlik arz etmemektedir.

Çin Takvimi 2021 Cinsiyet Belirleme

Günümüzde teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun bebeklerin cinsiyeti en erken 12. Hafta öğrenilebilmektedir. Çin takvimi 2021 denilince 2021 yılı için çin takvimi hesaplaması akıllara gelmektedir. Çin takvimi hesaplama günümüzde birçok ebeveyn tarafından merak edilmekte ve hesaplamaları araştırılmaktadır.

Sonuçlar kesinlik taşımamaktadır. Ancak aileler bu hesaplamalardan çıkan sonuca göre çocukları için hazırlık yapabilmekte ve odalarına kadar hazırlayabilmektedir. Bazı aileler ise sadece keyifli, anlar geçirmek için bu hesaplamaları yapmaktadırlar.

.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu