Kadın Dünyası

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır? 

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır? 

 

Araştırmalar bize gösteriyor ki erkeklerin yüzde 20 ila 30’u erken orgazm ile ilgili bir sorun yaşamaktadırlar. Ancak herkes sekste “erken” in ne anlama geldiğine öznel olarak karar vermektedir. Çoğu cinsel doruk noktasına ulaşım üç dakikadan daha az sürebiliyor. Cinsel birliktelik başladıktan boşalma süresine kadar saniyeler söz konusu ise, erkeğin özgüveni zarar görür. Aynı zamanda cinsel yaşamlarının ve dolayısıyla partnerle olan ilişkilerinin de zarar gördüğünü söylemek gerekiyor.

 

Cinsel İlişki Süresi Uzatma

Cinsel ilişki süresini uzatma mümkündür. Bunun için yapılacak ilk şey başlarken derin bir nefes alarak rahatlamaktır. Olabildiğince romantik davranmama ve seksi olmaya çalışmamak size yardımcı olacaktır. Kendi dikkatinizi dağıtarak, aşırı zevkin konsantrasyonunu azaltılabilirsiniz. Artan heyecanı derin ve eşit bir şekilde nefes almaya devam ederek orgazmı geciktirmeye çalışılmalıdır. Cinsel ilişki süresini uzatmada prezervatifler size yardımcı olacaktır.

Genel olarak her prezervatif erkeğin penisinin daha az uyarılmasını sağlar, bu da boşalmaya giden yolun uzun sürdüğü anlamına gelir. Bu orgazm geciktirici etki özel prezervatiflerle de arttırılabilir. Bu özel prezervatifler, penis başını daha az hassas hale getiren benzokain gibi maddeler içermektedir. Penis halkaları ayrıca bazı erkeklerin seks sırasında birkaç dakika daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Mastürbasyon Yoluyla Cinsel İlişki Süresini Uzatma

Erkeklerin partnerleriyle cinsel ilişki sırasında boşalmayı daha uzun süre kontrol edebilmeleri için basit ama oldukça etkili bir çözüm vardır. Cinsel ilişki gerçekleşmeden önce mastürbasyon yapmak. Böylece zaten ilk boşalma gerçekleşir ve artık çok fazla fiziksel bir gayret gözlemlenmez. Bu sayede cinsel ilişki süresi uzatılabilir. Mastürbasyon dışında sık sık pozisyonu değişikliği, kısa süreli bir zevk yaşamanıza karşı yardımcı olur. Duraklayarak, penisi çekerek ve/veya pozisyon değiştirerek uyarılma kolayca düşürülebilir ve erkek daha uzun süre dayanabilir.

Dur Başlat Tekniği

Dur-başlat tekniği, boşalmayı geciktirmek için en popüler teknik olarak kabul edilir. Bu tekniği uygularken erkeğin, sözde “dönüşü olmayan nokta” yı fark etmesi çok önemlidir. Tekniği uygularken, penisin uyarılması “dönüşü olmayan nokta” dan kısa bir süre önce durdurulur. Stimülasyon daha sonra penis tekrar uyarılmadan önce 30-60 saniye kadar duraklatılır. Bu sırada derin nefes alınır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu