AŞK

Başarılı Evliliğin Anahtarı Nedir? 

Başarılı Evliliğin Anahtarı Nedir? 

Evlilik iki ayrı zıt insan tarafından gerçekleştirilen bir kurumdur. Hatta belki de istatistik yapıldığı vakitte yaşam alanı içerisinde sürdürülmesi ve en güzel ilişki kurulması açısından en zor olan kurumların başında gelecektir. Birbirinden tamamen farklı yapıda olan kadın ve erkeğin bu kurumu en iyi şekilde idare edebilmesi için bazı eğitimler alması gerekecektir. Her ne kadar toplumsal olarak basit ve yürütülmesi gayet kolay gibi görünse de aslında eğitimsiz başarı sağlanması pek de mümkün değildir.

Evlilik Öncesi Manevi Hazırlığın Önemi 

İlgili Makaleler

Evlilik öncesinde hem kadın hem de erkek birçok hazırlık telaşına girerler. Fakat genellikle yapılan bu hazırlıklar maddi anlamda olur. Evde temin edilmesi gerekli eşyalar ve kullanılacak her türlü malzeme her iki taraf açısından dert edilir. Fakat unutulan ve önemseyen ayrıntı aslında en önemli konudur. Bu da manevi hazırlık sürecidir. Evliliğe manevi olarak hazırlanmak, aslında bir ömür boyu rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamayı gerçekleştirecektir. Bu da ancak seminerlere katılarak ve evlilikle ilgili eğitimler alıp özel kitaplar okuyarak kişinin kendisini geliştirmesi ile olur.

En Önemli Anahtar 

Başarılı bir evlilik gerçekleştirmek isteyen kadın ve erkeğin bilmesi gereken en önemli husus birbirlerini kabullenmeleri gerektiğidir. Kabullenmek; hem kişinin sürekli bir şeyleri değiştirmesini engelleyecek, hem de aynı zamanda onunla yaşamaya daha kolay alışmasını sağlayacaktır.

Herkes evlenene kadar belli bir hayat sürecinden geçerek, kendi birikimlerini oluşturur. Bu gerek ahlaki gerek de kültürel açıdan etkilenmeyi gerektirir. Aynı aile içerisinde yaşayan kişilerin bile ahlaki özellikleri farklı olduğundan dolayı evlenen çiftlerde anlaşmazlıklar meydana gelebiliyor. Tüm bunların önüne geçmenin en güzel çözümü karşıdaki kişiyi kabullenmekle oluyor.

Birbirini Tanımak ve Anlayış 

Bir insanın karşısındakini tanıması, kabullenmesi açısından en önemli adımdır. Bu sebeple kişi hayat boyu arkadaşlık yapacağı kişiyi tanıma gayreti içerisinde olmalıdır. Aynı zamanda kusur örtmek ve anlayışta eklenince evlilik sağlıklı bir şekil alacaktır. Bütün bunların yanı sıra bir de karşıdaki kişinin geçmiş zamanda yaşadıklarına ve kendine kattığı birikimlere saygı duyarak hoşgörülü olmak evliliği daha başarılı bir hale getirecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu