Yaşam Tarzı

Mutluluk Veren 5 Besin 

Mutluluk Veren 5 Besin 

 

Mutlu olmayı herkes çok ister. Bundan dolayıda mutluluk veren besinler insanlar tarafından çok araştırılmaktadır.

Mutluluk veren 5 besin, her zaman insanlar mutluluğu bulmak ister ve mutlu oldukları zaman karşı tarafıda mutlu ederler. Mutlu olabilmek için pek çok besin vardır. Bu besinleri yerken ya da tüketirken insanlar gerçekten çok mutlu olurlar.

Mutluluk Veren 5 Besin Nelerdir?

Mutluluk hormonu salgılayan pek çok besin olmaktadır. Bu besinler tüketildiği zaman vücutta mutluluk hormonu ön plana çıkmaktadır. Mutluluk veren  5 besin sırası ile;

1-Bitter Çikolata

Her zaman çikolata yemek mutluluk hormonunu tetiklemektedir. Özelliklede bitter çikolatanın içerisinde olan yoğun kakao beynimizdeki kan akışını düzenlemektedir. Bitter çikolata yiyen bir insan enerji dolu ve canlı olmaktadır. Yalnız çikolata seçimi yaparken dikkat etmek gerekir. Bitter çikolata görülen bu faydalar başka çikolatada olmayabilir.

2- Yoğurt ve Kefir

Günlük olarak tüketildiği zaman yoğurt ve kefir hem kalsiyum ihtiyacını giderir hem de mutluluk verir. Yoğurt tüketimi az olursa depresyon, sinir bozuklukları ve daha pek çok sıkıntıya sebep olabilir. Kalsiyum bakımından yüksek olan yoğurt ve kefir her zaman kişiyi mutlu etmektedir.

3-Muz

Muz da çok yüksek derecede B vitamini ve  potasyum olmaktadır. Muz yediğimiz zaman kendinizi çok mutlu ve daha iyi hissedersiniz. Kişinin modunu çok yükseltmektedir. Günlük 1 tane muz tüketerek mutlu olabilirsiniz.

4- Balık

Balığın normal şartlarda tüketilmesi çok önemlidir. İnsan sağlığına pek çok faydası olan balıklarda omega 3 bulunmaktadır. Balık insanlara mutluluk ve rahatlık vermektedir. Hafızayı da güçlendirir. Balık tüketen insanlara bakıldığı zaman görmekte olduğunuz özelliklerin başında naiflik, hoşgörü ve hayata pozitif bakmaları olmuştur. Günlük tüketilmesi bile en az haftada 1 ya da 2 kez balık tüketilmelidir.

5-Kuru İncir

En çok tercih edilen kuru meyveler arasında yer alan kuru incir de aşırı mutluluk vermektedir. Kuru incirin içerisinde serotonin bulunmaktadır. Özelliklede ara öğünlerde çok tüketilmektedir. Kuru incir kaygı seviyesini düzenler. Kan şekerimizi düzenler ve daha pek çok faydası bulunmaktadır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu