Anne-Aile-Çocuk

Evlilikte Mutlu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Evlilikte Mutlu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

 

Evinize girdiğinizde cennet bahçesine girmiş gibi hissetmek, bütün sıkıntılarınızı unutmak ve hayat arkadaşınızla çıktığınız yolda sorunsuz bir hayat yaşamak en büyük hayallerinizden biri olabilir. Televizyonlarda gördüğünüz gibi mükemmel bir evlilik yapmak istiyor olabilirsiniz. Ancak evlilikte mutlu olmak için hayal kurmak ya da istemek yeterli değildir. Mutlu bir evlilik sürdürebilmek için sizin de bir şeyler yapmanız gerekir.

  1. Asla Saygınızı Yitirmeyin!

Evliliklerde aşk ve sevgi zaman zaman tartışmaların ya da sorunların önüne geçemeyebilir. Canınızın çok sıkıldığı ve evlilikten beklentilerinizin gerçekleşmediği durumlar yaşayabilirsiniz. Eşinize çok kızdığınız zamanlar yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda dahi saygınızı asla yitirmemeli ve eşinizin kalbini kırmamaya dikkat etmelisiniz. Eşinize lakap takmak, insanların içerisinde beğenmediğiniz huylarını söylemek ve eşinizin hatalarını kırıcı bir hatırlatmanız da saygısızlıktır. Evliliğinizde saygınız bittiğinde sevginiz ve tutkulu aşkınız da bir süre sonra bitecektir.

  1. Hoşgörü Yoksa Mutsuzluk Çok!

Evlilik eşya sahibi olmak, gezmek, pahalı mekanlarda yemek içmek veya hediyeler almak değildir. Eşiniz bazen yorgun olabilir, yemek yapamayabilir ya da sizinle dışarı çıkmak istemeyebilir. Hatta o gün istediğiniz bazı şeyleri unutmuş olabilir. Yaşadığınız evlilik sorunları karşısında eşinize bağırmanız, hatalarını insanların içinde yüzüne vurmanız, kırıcı dille eksikliklerini ve hatalarını dile getirmeniz evlilikte mutlu olmak için kurduğunuz hayalleri suya düşürecektir. Bu nedenle hoşgörüyü elden bırakmayın.

  1. Eşinizi Mutlu Edin Ki Mutlu Olun!

Aynaya baktığınızda yüzünüzü asıyor ve üzgün duruyorsanız karşınızda duran aksinizde aynı şekilde size yansıyacaktır. Evliliğinizde aynen ayna gibidir. Siz eşinizi mutlu ederseniz o da sizi mutlu edecektir. Eşinize güldüğünüzde gülecek, iyi davrandığınızda aynı şekilde iyi davranacaktır. Bazı durumlarda eşinizi mutlu ettiğiniz halde eşinizde herhangi bir değişim olmayabilir ama sabırla ve azimle devam ettiğinizde farkı göreceksiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu