Kadın Dünyası

Kadınları Mutlu Edecek Özel Altın Bileklik Modelleri

Kadınları Mutlu Edecek Özel Altın Bileklik Modelleri

 

Şık ve zarif altın bileklikler en sevdiğimiz takı çeşitlerimiz oldu. Mücevher kutularımızın vazgeçilmezi haline gelen altın zincir bileziği seçmek oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Günümüz dünyasında yerli ve yabancı pek çok markanın yüzlerce modeli bulunmakta ancak bunların arasından mükemmel bilekliği bulmak son derece zor bir hal almıştır.

Altın zincir bileklik ararken bakılacak ilk şeylerden biri altın ayarıdır. Karat olarak da bilinen karat terimi, üretilen alaşımın saflığını ifade eder ve altının kalitesini ve ürünün fiyatını etkiler. Ürünlerdeki altının saflığı değişir ve çeşitli mallarda altınla karıştırılır.

Altın zincir bileklik almadan önce karar vermeniz gereken bir diğer konu da ürünün kullanım amacıdır. Takılarınızı her gün veya özel günlerde takmak ister misiniz? Altın bileklik modelleri günlük ve özel günlere için tasarlanarak sizlere sunulmaktadır.

Kıyafete Göre Altın Bileklik Tercihi

Günlük hayatta veya özel günlerde giydiğiniz kıyafetleri tamamlamak için kullanacağınız takıları seçmek kombinlerinize bambaşka bir hava katabilir. Örneğin zarif bir bileklik sade bir elbiseye uygun olabilir ama bazı kombinleri tamamlayan gösterişli bir bilekliktir. Altın bileklik modelleri kombini güçlü kılar. Takıya karar verirken bu çok önemli bir faktördür.

Altın Bileklik Renkleri Ve Tasarımları

Cildimiz, seçtiğimiz kıyafetleri, saçlarımızın rengini ve seçeceğimiz altın zincir bileziğin modelini etkileyebilir. Pek çok farklı modelde satılan zincir bileklikler, farklı estetik fikirlere sahip kişilerin kendilerine göre bir şeyler bulması için tasarlanıyor. Bu açıdan herkesin kendine göre seçebileceği çeşitli tasarımlar birçok kişiyi memnun edecektir.

Tasarımda kloris ve malakit gibi renkli taşların kullanılması zincir bileziğin geniş bir zevk yelpazesine hitap etmesini sağlıyor. Kırmızı ve yeşil renklerin öne çıktığını ve tasarıma ayrı bir boyut kattığını söylemek abartı olmaz. Ayrıca rose gold ve beyaz gibi farklı tonlarda ve farklı renklerde olan altın bileklikler günümüzde altın takılarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Altın Bilekliklerin Önemli Kriterleri

Birçok mücevher üreticisi altın zincir bilezikler üretir. Mücevher pazarında benzer birçok üretici var ve popüler markalar diğerlerinden sıyrılıyor. Farklı bileklik modellerini aşağıdaki gibi bulabilirsiniz. . Kalın zincir bileklik, nazar boncuklu altın zincir bileklik, beyaz altın zincir bileklik. Takıların en gözde parçalarından biri olan zincir bileklikler, markayı bu yönde hareket etmeye zorluyor.

Tanınmış mücevher markası, bu talebi yeni tasarımlar ve hikâye anlatan parçalarla karşılamanın yollarını arıyor. Bölgede iletişime geçebileceğiniz çoğu üretici altın zincir bileklik modelinde aradığınız takıyı sağlayabilir. Ancak mottosu bir tasarımcının hikâyesi olan tasarım olan bir markanın kendisini diğer markalardan ayırdığı söylenebilir.

Altın Bileklik Hangi Kola Takılmalıdır?

Tıpkı saatinizi hangi kola takacağınıza karar vermek gibi altın zincir bileziğinizi hangi kola takacağınız sorusu da bazen gündeme gelebilir. Dünya nüfusunun önemli bir kısmı sağ elini kullanıyor. Bu durumda çoğu kişi bileziği sol eline takmayı tercih etmektedir. Ancak bu durum tabii ki kurallara tabi değildir. Altın zincir bileziğin tıpkı bir kol saati gibi sadece tek kola takıldığını düşünebilirsiniz. Tabii ki değil. Altın zincir bileklik, kişisel zevkinize ve rahatınıza bağlı olarak her kola takılabilir. Ayrıca bu günlerde saati taktığınız bileğe birkaç kayış takmak da oldukça popüler ve şık bir tavırdır. Çeyrekli altın bileklik ile siz de tarzınıza zenginlik katmak için bu kombini düşünebilirsiniz.

Altın Bilekliklerin Ayarları

Altın bileklik modeli farklı bir ayar oranına sahip olabilir. 14K ve 22K altın bileklikler günümüzde en popüler seçenekler arasında yer alıyor. Bileklik almak isteyenler ürünün kaç ayara sahip olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. 22 ayar bileklik modeli geleceğe yatırım yapmak için en ideal seçeneklerden biridir. %91,6 saf altın içeriğine sahip olması 22 ayar ürünlere olan yüksek talebi etkilemektedir. 22 ayar bileziğin satıldığı fiyat noktası 14 ayara göre daha pahalıdır.

Ancak ürünü birkaç yılda satarsanız 14k modelden daha fazla kar etme şansınız var. 14 ayar altın bilezik tipi en iyisidir. Kullanım için üretildiği için model yelpazesi 22 karattan daha geniştir. Saf altının tenörü %58,5’tir. Ürünün kaç ayara sahip olduğunu anlamak için sadece kola bakmak yeterli. 585 14 ayarı, 916 22 ayarı temsil eder.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu