Diyet Önerileri

İştah Kapatan ve Zayıflatan Çay Tarifleri

İştah Kapatan ve Zayıflatan Çay Tarifleri

 

Hızlı kilo vermek belki de çoğu insanın hayalidir. Özellikle diyet ve spor yaparak kilo vermeye çalışan insanlar bir zaman sonra bu yorucu sürece dayanamayarak tekrar diyetlerini bozuyorlar. Bu noktada ise devreye adeta sihirli bir iksir gibi bitki çayları devreye giriyor. Özellikle bu çaylar diyet yapılırken içildiğinde iştah kapayıcı özelliğini göstererek zayıflamaya yardımcı oluyorlar. Ayrıca bu çaylar yağ yaktırıcı özelliklerinin yanında içerisinde bulunun antioksidan, mineral ve vitaminler nedeniyle de çok faydalıdır.

Çaylardan Verim Nasıl Alınır?

Bu çaylardan hızlı bir şekilde verim almak isteyenler çayın içerisine bir parça limon atabilirler. Fakat bu limonun suyundan faydalanmaları gerekmektedir. Yine tarçının da zayıflatıcı etkisi vardır. Miktarı ayarlayamayanlar için çayın içerisine bir çubuk tarçın koyulması tavsiye edilir.

Zayıflatan Çaylar ve Tarifleri

Yeşil Çay

Yağ yakmak denildiğinde akıllara ilk gelen çay yeşil çaydır. Hatta zayıflama çaylarının içerisinde antioksidan oranı en yüksek çaydır da denilebilir. Yeşil çay böbreklerin iyi çalışmasına yardımcı olur. Günde 4-5 bardak içilmesi tavsiye edilir.

  • 1 Tatlı kaşığı yeşil çay
  • 1 bardak sıcak su

Bir cezve içerisine çayı ve suyu kaynatıp daha sonra demleyip içebilirsiniz.

Mate Çayı

Güney Amerika yerlilerinin kullandığı sihirli bir yağ yakma aracıdır. Tüm vücudun yağlarını adeta elden geçirir ve yakım hızını arttırır. Fiziksel ve zihinsel tedavilerde de kullanılan bu çayı evlerde muhakkak bulundurulması tavsiye edilir.

Funda Yaprağı

İdrar söktürücü etkisinin olması nedeniyle en çok kullanılan bitki çaylarından birisidir. Bu çay bağırsak boşaltıcı etkisinden dolayı vücuttaki fazla suyu atar. Bu yüzden tok karnına içilmesi tavsiye edilmiştir.

Nane Çayı

İçerisinde güçlü antioksidanlardan bulundurduğu için yeterli miktarda içilmesi tavsiye edilmiştir. Sindirim sistemine yardımcı bir etkisi vardır.

Kekik Çayı

Bu çay bağırsakların hızlı çalışmasını destekler ve yağ yakımını arttırıcı özelliğe sahiptir. Adeta bir doğa mucizesidir.

Genel olarak bu çayları 1 tatlı kaşığı miktarında alıp daha sonra cezveye koyup demleyebilirsiniz. Kullanım zamanı veya miktarı hususunda bir uzmana danışmak daha faydalı görülmektedir.

 

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu