Yaşam Tarzı

Alyans Yüzük Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyans Yüzük Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Devamlı olarak parmağınıza taşıyacağınız bir yüzüğün her şeyden önce rahat olması gerekir. Yüzüğün parmak ölçüsüne uygun olarak seçilmesi, yoğun olarak geçen hayat temposunda kullanıcısının çok daha rahat etmesini sağlar. Dolayısıyla parmağın iç yüzeyinin rahat olduğundan emin olunması gerekir.

Modele karar vermeden önce hangi metali seçebileceğiniz belirlenmesi gerekir. Son senelerde platin ön plana çıkmaktadır. Fakat sarı altın hala en gözde seçim olarak tercih edilir.

Alyans Modelleri

Klasik  altın alyans platin beyaz sarı ve kırmızı seçenekler ile sadelikten yana tercih edilir. Özellikle ince yapılı ellere sahipseniz klasik alyans sizin için oldukça idealdir. Kalın profilde alyans ise klasik alyansı çok benzer olmakla beraber ona göre daha ağır ve daha pahalıdır. Uzun parmaklı kişileri tarafından tercih edilen alyans modelidir.

Sarı ve beyaz altının birlikte kullanılmış olduğu alyans modelleri ise altının sarı mı ya da beyaz mı olacağına karar veremeyenler için bu karışım iyi bir seçenek olacaktır. Beyaz altın alyans ilave işçilik ve tasarım gerektirdiği için maliyeti diğer modellere göre daha pahalıdır. Yuvarlak prenses ve baget kesim pırlantalar ile süslenmiş alyanslar her geçen gün daha çok tercih edilir. Böyle bir alyans seçiminde pırlanta tercihi öne çıkar. Benim yüzük modelim hiç kimsede olmasın diyorsanız tercihinizi özel tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. İsteğe göre tasarım yapan kuyumcular olduğu gibi firmaların özel koleksiyonları da yer alır. Özel tasarım istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekir. Özel tasarım yüzükler hazırlık aşaması zaman gerektiren modellerdir.

Alyans Seçiminin Püf Noktaları

Son zamanlarda alyans seçmenin püf noktaları evlenecek olan kişiler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alır. Alyansların pek çok farklı kalıp ve modeli söz konusu olduğu için dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Püf noktaları da göz önünde bulundurduğunuz zaman son derece etkili bir seçim yapabilirsiniz. Rose alyans modellerinin kişinin zevkine uygun olacak şekilde seçilmesi oldukça önemlidir. Uzun seneler ve hatta bir ömür parmağında taşıyacakları için zamansız modelleri tercih etmeniz yerinde bir karar olabilir. Bunun gibi daha pek çok püf nokta yer alır. Alyansların hem kadın hem de erkeklere uygun modelleri mevcut olup gold ve silver renkleri ile ön plana çıkar.

Alyans Nasıl Seçilir

Alyans seçimi yaparken hem rahat olması hem de şık bir görünüm sağlanmasına dikkat etmeniz gerekir. Alyansın devamlı olarak kullanılacak bir takı olduğunu unutmadan gündelik kullanımı da uygun olacak olan modellere yönelim sağlamanız tavsiye edilir. Seçim yapılırken parmağı zorlayan ve rahatsız olan yüzük modellerini kesinlikle tercih etmekten kaçınmanız gerekir. Aynı zamanda görünüş bakımından da kendi zevkinize en uygun olan alyans modellerini tercih etmeniz rahat kullanım alyans modellerini en doğru tercih için çiftlerin beraber bir şekilde karar vermesi gerekir. Seçilmiş olan yüzüğün parmağınıza ne dar ne geniş olmamasına dikkat elir. Tam yüzük ölçünüze alıp daha sonra bu yüzükleri kendi model seçiminize uygun ölçülendirme yapabilirsiniz.

Normalde Bir Alyans Kaç Gramdır

Alyans seçimi ile alakalı en çok merak edilmiş olan konulardan biri diğeri de gram konusudur. Alyans arayışında olan bireyler normal bir alyansının kaç gram olması gerektiğini bilmesi ve buna uygun olacak şekilde tercih yapması gerekir. Alyans modellerinin ve yapılan malzemenin durumuna bağlı olarak gram konusunda değişiklik gösterir. Alyansın gramajını düşük tercih edecek olan kişiler genelde bir ila 3 gram civarında tercih ederken yüksek gramaj isteyen kişiler ise 4 ile 6 gram arasında alyans tercihinde bulunur. Bu alyansların boyut ve gramları bireyin yüzük zevkine bağlı olarak değişiklik gösterir. Yüksek gram olan yüzüklerin kullanımı bazen zor olacağı için 2 ile 4 gram arasında olan yüzükleri tercih etmenizi tavsiye edilir. Sadelik ve gündelik tercihler uzun süreli kullanım için çok daha uygun bir tercih olabilir. Bu nedenle de daha çok tercih edilen modeller arasında sadece yüzükler ön plandadır. Alyans seçimi yapılırken risk almadan klasik modelleri tercih etmek her zaman için çok daha yararlı olur.

Alyansın zevkinize ve günlük kıyafetlerinize uygun olacak şekilde modelleri http.//www.genalyans.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu