Yaşam Tarzı

Valiz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Valiz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Daha konforlu ve rahat bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız sizler de valiz seçiminizi yaparken bazı özel detaylara dikkat etmelisiniz. Bunun için ilk etapta detaylı bir şekilde marka ve model araştırması yapmanız gerekir. İster kabin boy, ister orta boy olsun hafiflik birinci şartınız olmalıdır. Tekerlekli olan valizleri de zaman zaman kaldırarak taşımanız gerektiğini asla unutmamalısınız.

Dış Tasarım Önemli mi?

Valizinizi havayolu seyahatlerinizde kullanmak istiyorsanız tekerlek sayısına dikkat etmelisiniz. 2 tekerlekli olan ve çekmeli yapıya sahip olan bavullar işinizi görse de 4 tekerlekli olan valizler daha rahat bir kullanım imkanını sizlere sunar. Dış kısmı rengarenk olan, desenli ve parlak bavullar genellikle gözünüze daha hoş görünecektir.

Valiz malzemesinin kırılgan ve ince olması ise birkaç seyahat sonrasında hoş görünen valizinizin kullanılamamasına sebep olabilir. Bu sebeple, özellikle de orta boy valiz seçerken üretiminde kullanılan materyallerin dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Çekçek sapları da yeni bir ürün satın alırken dikkat etmeniz ayrıntılar arasındadır.

Çekçek kısımlarının valize bağlantı parçaları dayanıklı ve sağlam malzemelerden doğru şekilde monte edilmiş şekilde olmalıdır. Herhangi bir takılma ya da kayma olduğu zaman çekçek kısımlarının bir süre sonra aşınacağını asla unutmayın. Valizinizi taşırken çekçekten taşımamanız gerektiğini de aklınızda bulundurun. Çekçek sapları ne kadar sağlam olursa olsun dolu bir valizi taşımaya yetmeyecektir.

Boyutlar Nasıl Olmalı?

Valiz seçiminizi yaparken stilinizi yansıtabilecek olan modellere de yönelin. Renkli ve özgün tasarımları seçerken giyim stiliniz ile uyum sağlayabilecek olan modelleri de seçebilirsiniz. Ayrıca valizin iç kısımlarının da sevdiğiniz stilde olmasına özen gösterin. İstek ve ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurun. Yanınızda taşıyacağınız eşyaların içerisine sığabileceği valizleri tercih edin. Bu noktada en ideal boyutlara sahip olan orta boy valiz modellerini tercih edebilirsiniz.

Eğer seyahatleriniz için sizle de geniş hacimli ve işlevsel özellikli valizler arıyorsanız https://www.valizdunyasi.com/orta-boy-valiz adresine göz atabilirsiniz. Farklı stillere ve ihtiyaçlara hitap edebilecek olan modelleri inceleyerek uzun süre boyunca ilk günkü gibi kullanabileceğiniz valizlere sahip olabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu