ÖneriyoruzYaşam Tarzı

Botoksun Faydaları ve Zararları

Botoksun Faydaları ve Zararları

Botoks, yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan bir toksin tedavi yöntemidir, içerdiği protein sayesinde, çok ince uçlu iğneler yardımı ile uzman doktor tarafından belirlenen noktalara yine uzman doktor tarafından kırışıklıkların giderilmesi için uygulanmaktadır. Botoksun asıl amacı yüzdeki sorunların giderilip güzel ve sağlıklı bir görünüm elde etmektir. Botoksun birçok faydası ve elbette pek çok zararı da vardır. Gelin bu faydalarına ve zararlarına beraber göz atalım.

Botoksun Faydaları

İnsan cildi muhteşem bir yapıya sahiptir ve bu yapının bileşenleri tamamen insanın kusursuz yaşam sürmesi için uygun şekilde bulunmaktadır. Fakat yaş ilerlemesi ile birlikte ciltte pek çok sorun meydana gelmektedir. Bu sorunların bazıları sadece görsel olarak hoşumuza gitmese de bazıları kaliteli yaşamın önüne geçmektedir. Bu noktada ise botoks a büyük bir iş düşmektedir.

  • Botoksun en büyük faydası tamamen doğal olmasıdır. Böylece cildin doğal bileşenleri bozulmadan kendi içinde bulunan maddeler ile yenilenmesi sağlanır.
  • Ciltteki kırışıklıkları giderir.
  • Kısım kısım uygulanması doğal görüntünün kaybolmamasına yardımcı olur.
  • Düzenli olarak uygulanan botoks zaman içinde genetik olarak ortaya çıkan kırışıklıkların azalmasında da rol oynar.
  • Yenilenmesi gereken ve doğru zamanlarda tekrar tekrar uygulanması gereken botoks doğru uygulandığı takdir de her zaman cildin bakımlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olur.

 

Botoksun Zararları

Botoks uygulaması pek çok soruna da yol açabilmektedir. Bu sorunların başında yanlış doktor seçimi gelir. Eğer botoks uygulamasını yapacak olan hekim alanında uzman değilse ve uygulanacak olan botoksun miktarını yanlış ayarlarsa ciltte pek çok sorun oluşabilir.

Yüzünüzde donuk bir ifade ve mimik kullanımında sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden botoks uygulamasını yapacak olan doktorun araştırmasını iyice yapmalı ve güvenilir bir hekime kendinizi emanet etmelisiniz.

İğnenin uygulandığı noktalar yüzde bulunan kılcal damarlar denk gelirse eğer bu noktalarda birkaç gün morluk ve kızarıklık oluşabilir.

 

Fakat botoks un kalıcı olarak cildinize bir zarar vermesi mümkün değildir. İçeriğin tamamen doğal olması ve zaman içerisinde kaybolur olması ise bu noktada büyük bir avantaj sağlamaktadır.

 

 

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu