Anne-Aile-Çocuk

Anneler Her şeyimiz

Anneler Her şeyimiz

 

Bizlerin başarısı için her türlü zorluğu göze alan sevginin ve şefkatin sembolü olan annelerimiz aynı zamanda insanı ve ahlaki değerlimizin de en kıymetlisidir.

Annelik çok kutsal bir görevdir. Ailenin temel direği sonsuz sabır ve sevginin en güzel simgesidir. Çocuklarını en iyi bir şekilde yetiştirebilmek için çok büyük özveri sabır ve fedakârlık gösteren annelerimiz aynı zamanda  yarınlarımız için alacağımız kararların ve yaşantımızın da güçlü temellerini atmaktadır.

Ailenin Direği Anneler

Güçlü ve sağlam toplumların tamamında temelde aile vardır. Bu temelin direği annedir. Anne ne kadar güçlü olursa aile de o kadar güçlü sağlam olur. Anne sevgisi belli kalıplara sığmayan tarifi zor nedeni çok yüce bir duygudur. Bizleri bu günlere getiren ve bu süreçlerde her türlü zorluğa göğüs geren bizler için en iyisini isteyen bize doğruluğu, dürüstlüğü, iyiliği, ahlakı öğreten kişidir.

Geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan hiçbir fedakârlıktan kaçmayan bizleri her türlü olumsuzluğa ve kötülüğe karşı koruyup kollayan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz ömrümüzün sonuna kadar onları el üstünde tutmalıyız onları baş tacı etmeliyiz.

Annelerin Çocuklar Gözündeki Değeri

Annelerimize sevgimizi her fırsatta göstermeli onlara karşı evlatlık görevlerimizi ve sorumluluklarımızı eksiksiz bir şekilde yerine getirmeliyiz. Annelerimizin bizler için ne kadar önemli ne kadar özel ve değerli olduklarını onlara sürekli hissettirmeliyiz.

Dünyadaki bütün güzelliklere bütün iyiliklere layık olan varlıklarını bize güç veren yaşantımız gerçek mimarları bütün annelerimizin ellerinden  öpüyorum bütün annelerimize sağlık mutluluk  diliyoruz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu