Anne-Aile-Çocuk

Gebelik Testi Silik Çıkarsa Ne Anlama Gelir?

Gebelik Testi Silik Çıkarsa Ne Anlama Gelir?

Gebelik Testi Silik Çizgi Ne Anlama Gelir?

Gebelik testi sonucu uygulanan test kitinin üzerinde yer alan çizgilere göre yorumlanmaktadır. Gebelik testinin üzerinde yer alan tek çizgi belirirse bu gebelik testi negatif sonuçlanmış demektir ve bu da testi uygulayan kişinin hamile olmadığını göstermektedir. Gebelik testinin üzerinde yer alan çift çizginin belirmesi ise gebelik testi pozitif sonuçlandı anlamına gelmektedir ve bu da testi uygulayan kişinin hamile olduğunu ortaya koymaktadır. Ancak bazen testin hatalı olarak uygulanması ya da çok erken bir dönemde yapılması sonucu gebelik testi silik çizgi olarak görülebilmektedir.

Gebelik Testi Silik Çıkarsa Hamile Miyim?

Gebelik testi silik çizgi çıkanlar arasında yapılan incelemede aslında çoğu kişinin hamile olduğunu ortaya koymaktadır. HCG hormonu olarak isimlendirilen gebelik hormonu çok erken dönemde gebelik testi yapılması halinde ne yazık ki bu test kitleri tarafından algılanamamakta ve gebelik olmasına rağmen negatif sonuçlanmakta ya da ikinci çizgi silik çıkmaktadır. Böyle bir durumda testin en az 5 gün beklendikten sonra tekrarlanması gerekmektedir.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Hamilelik testi için bekleme süresi hangi testin yapılacağına bağlı olarak belirlenmektedir. Örneğin kanda gebelik testi için beklemeye gerek yokken idrarda gebelik testi için ise adet gecikmesinin beklenmesi zorunludur. Erken idrarda gebelik testleri için ise yine en az ilişkinin ardından 10 gün geçmesi zorunlu iken bunun üzerinde geçirilen her gün testin daha kesin ve doğru sonuç verme ihtimalini güçlendirecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu