AŞKÖneriyoruz

Aşk Her Zaman Mutlu Eder Mi?

Aşk Her Zaman Mutlu Eder Mi?

 

Aş hem bedeni, hem ruhu besliyor. Ancak bazı zamanlarda tutkulu aşklar arasında sorunlar görülebiliyor. Aşk gerçekten her zaman insanı mutlu ediyor mu?

Aşk her zaman mutlu eder mi? Tutkuyla başlayan aşklar bazı zamanlarda hüsranla sonuçlanabiliyor. Bu durum aşkın patolojik boyutlarının da ele alınmasına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre kadın cinayetlerinin bir bölümü patolojik aşkları kapsıyor. Sağlıktan sonra insanlar tarafından en çok istenilen konuların başında aşk geliyor. Aşk, yüzyıllardır insanların ilgi gösterdiği konulardan biri olmayı başarmıştır. İnsanlar tarih boyunca aşk ile ilgili büyü ve iksirler yapmıştır. Aşk, bütün toplumlarda insanların hayatında en bir kere karşılaştığı olgulardan bir tanesidir.

Aşk Nedir?

İnsanlar her zaman sevmek ve sevilmek ister. Aşk hem sevilmenizi hem de sevginizi paylaşmanıza yardımcı olur. Kalbimizin hızla çarpmasını sağlayan ve zihnimizi sürekli olarak meşgul eden aşk geçici bir görme kusuru olarak tanımlanabilir. Hayal edilenle gerçek arasında ki farklı geç anlamamıza neden olabilir. Benlik duygusunu ortadan kaldıran biz kavramını ortaya çıkarır.

Aşk İle Sevgi Arasındaki Fark

Aşk ile sevgi arasındaki farklar bulunur. Sevginin karakteristik özelliği bağlılıktır. Aşkta ise bağımlılık bulunur. Aşık olan kişide benlik muhakemesi ikinci plana düşer. Öncelik her zaman duygularındır.

İnsanlar hayat arkadaşlarını kendisine benzeyen kişilerden seçiyor. Yapılan çalışmalarda bu durumu destekliyor.

Aşk Neden Acı Veriyor?

Aşk insana her zaman mutluluk vermiyor. Bazı zamanlarda kişinin depresif hissetmesine ve acı çekmesine neden olabiliyor. İlişkiler istenildiği gibi gitmediği zaman hayatınızı kabusa döndürebilir. Özellikle geçmişinde büyük kayıplar yaşayanlar daha da savunmasız hale gelebilir. Kişide umutsuzluk, öfke gibi duygular aşkın olumsuz yanlarından bir tanesidir.

Yardım Alınmalı Mı?

Aşk acısı belirli bir süre geçtikten sonra etkisini hissettirir. Aşk acısı uzun bir süre devam ediyorsa uzmandan yardım almanız gerekir. Aşk acısı ayrıca bedende de bazı farklılıklara neden olabilir.

Aşkın Ömrü Ne Kadardır?

Aşkın ömrü ile ilgi bilimsel araştırmalarda yapıldı. Yapılan hesaplamalara göre aşkın iki ya da üç yıl arasında olduğu anlaşıldı.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu