Kadın Dünyası

Kadınları Anlamanın En Kolay Yolu  

Kadınları Anlamanın En Kolay Yolu  

 

Kadınların düşünce şekli her zaman daha farklıdır. Düşünce yapıları genellikle daha anlaşılmaz ve karışıktır. Erkekler daha düz mantık ve net olduklarından, kadınları anlayamadıklarından şikayet ederler. Tüm kadınlar için genelleme yapmak zor olsa da birçok kadının anlaşılmasının zor olduğunu söylemek mümkündür.

Kadınları Anlamak İçin İletişimin Önemi

Her sağlıklı ilişkide olması gerektiği gibi en mühim ayrıntı iletişimdir. Karşınızdaki kadınla iletişiminiz ne kadar çok olursa, onu anlamak daha kolay olur. Kadının kendisini koşulsuz açacağı ve net olacağı durum, kendini önemli hissettiğinde mümkün olur. Eşsiz ve değerli hisseden her kadın, kendini daha iyi ifade ederek anlatacaktır.

Genel olarak kadınlar değer gördüğünde, üzerine düşüldüğünde karmaşık olmaktan kaçar. İlginin, alakanın olmadığı yerlerde ruh halleri karıştığı için onlar da karmaşık ve anlaşılmaz davranmaya başlar. İlgi ve alaka gösterme, üzerine düşme, saydı duyma, önemseme gibi durumları kendiniz olarak yaptığınızda etkili bir yöntem olur. Asla yapmacık tavırlarla, -öyleymiş gibi davranmamalısınız.

Kadınları Anlamak İçin Uzmanların Önerileri

Hisleri kuvvetli olan her kadının bunu anlaması zor olmaz. İçten tavırlarla, gerçekten hissettiğiniz şekilde davranmalısınız.

  • Beden dili, her insanda olduğu gibi kadınları da kolayca ele verir. Beden dili üzerinde biraz bilginiz olursa, çıkarım yapmanız kolaylaşır.
  • Anlam veremediğiniz bazı mimik ve tavırları kendinizce anlamlandırmış olursunuz.
  • Kadınları anlama konusunda bazı detaylara önem verilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu detaylara dikkat çekiyor.
  •  Kadınların söylediklerine değil, söylemek istediklerine odaklanın önerisiyle, alt metin kodlarından bahsediyor. Böylelikle vücut hareketleri ve mimiklerinin söylediği cümlelerle örtüşüp örtüşmediğini anlayabilirsiniz.

Bu sorun bazı insanlar için öyle merak konusu olmuş ki, üzerine kitaplar yazılmış. Erdem karagöz’ün bu konuyu ele alan, Türk İşi İkna adlı bir çalışması mevcut. Yazar  bile kadınları anlayamadığını tatlı bir espri yöntemiyle ifade ediyor. Yazara göre, kadın ve erkeğin işletim sistemleri tamamen ayrı. Erkekleri balık hafızalı canlı türü olarak tanımlarken, kadınları biriktiren canlı türleri olarak tanımlaması aslında her şeyi özetliyor. Kadınları anlamak için kadın rolünü oynamanızda fayda vardır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu