Yaşam Tarzı

Dekorasyonda Aynalar Nasıl Kullanılmalı?

Dekorasyonda Aynalar Nasıl Kullanılmalı?

 

Ev dekorasyonu oldukça önemli bir konudur. Özellikle kadınlar bu konuya erkeklere göre daha fazla önem verir. Çünkü bir evin dekorasyonu evi tamamen değiştirebilir. Ev dekorasyonunda evin havasını direkt olan olarak değiştirmenizi sağlayacak önemli nokta aynalardır. Evinizin dekorasyonunda kullanacağınız aynalar ile evinizi daha büyük gösterebilir hatta elektrik tüketimini bile azaltabilirsiniz. Yani aynaları sadece kendinize bakmak için değil evi daha büyük göstermek için bile kullanabilirsiniz. Bu tabii ki duvara asacağınız küçük bir ayna ile olmaz. Bazı detayları bulunur. Bu detaylar; aynayı koyma açınız, aynanın büyüklüğü, aynaya gün ışığının çarpma şeklidir. Peki dekorasyonda aynaları nasıl kullanmanız gerekiyor? Gelin şimdi beraber detayları ile öğrenelim.

Ayna Kullanımı Mutfakta Nasıl Olmalıdır?

Şu an aklınızda mutlaka, mutfakta ayna nasıl kullanılacak diyorsunuzdur. Tam olarak ayna kullanmayacaksınız. Fayanslarınızda ayna bordür taş kullanmalısınız. Bu hem mutfağınız çok zarif hem de daha geniş gösterecektir.

Salonda Ayna Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Eğer salonunuz gün ışığını yeteri kadar almıyorsa küçük bir dokunuş ile salonunuzu olduğundan çok daha aydınlık gösterebilirsiniz. Işık gelen yere (bu yer pencerenin karşısında ki duvar) yerleştireceğiniz ayna gelen ışığı odanın her bölümüne yansıtacaktır ve bu odanın daha fazla ışık almasını sağlar. Ayrıca bununla beraber salonunuzda masa veya sehpa varsa bunların üstüne de ayna kaplattığınız zaman odanın aydınlık olma seviyesini ikiye katlarsınız.

Yatak Odasında Ayna Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yatak odasına astığınız uzun veya geniş aynalar odayı daha kötü gösterebilir. Bunun için yatak odanızda dekoratif tarzda aynalar kullanmalısınız. Birçok şekil dekoratif aynayı yatak odasında ki mobilyalarınıza uygun olarak seçebileceksiniz.

Tavanda Ayna Kullanımı

Tavanda ayna kullanmak kiminin çok hoşuna gidiyor fakat bazılarının hoşuna gitmiyor. Bu senin zevkine kalmış bir durumdur ama tavanda ayna kullanmaman daha iyi olur. Çünkü tavanda ki ayna ışığı o kadar yansıtmaz hatta gün ışığını etrafa hiç yansıtmaz.

Ayna Dekorasyonu Koridorda Nasıl Olmalıdır?

Eğer holl ve evinizin girişi dar, karanlık ise yine dekoratif aynalar kullanabilirsiniz. Ya da yanlamasına bir ayna kullanın, uzunlamasına bir ayna kullanmak istiyorsanız dümdüz basit bir ayna yerine çerçeveli uzun bir ayna kullanın.

Ayna Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken

Aynalar konusunda odanın mobilyasına uygun olmayan aynalar kullanmayın. Oldukça çok mobilyalarla uygun aynalar kullanın.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu