Moda

Kısa Boylu Kadınların Giyimi Nasıl Olmalı?

Kısa Boylu Kadınların Giyimi Nasıl Olmalı?

 

Kısa boylu kadınlar, genelde giyim konusunda en çok daha uzun ve ince görünmeye dikkat eder ve buna göre seçim yapmaya çalışır. Bu yüzden kısa boylu kadınların giyimi çeşitli avantajların ön plana çıkarıldığı bir tarzda olmalı ve buna göre kıyafet tercihi yapılmalıdır.

Etek ve Üst Seçimi Nasıl Olmalı?

Eğer minyon yapılı biriyseniz ve uzun ve ince bir görünüm elde etmek istiyorsanız, uzun ve bol paçalı bir giyim sizi kısa gösterebilir. Ancak bunun yerine giydiğiniz tişört ya da bluzu eteğin içine atarsanız, bel bölgeniz daha fazla ön plana çıkar ve bunun yanında bacaklarınız da uzun bir görünüme kavuşur. Kısa boylu kadınların giyimi her zaman bacakları uzun göstermek ve gövde kısmını ise kısa göstermek üzerine planlanmalıdır. Bu nedenle etek üzerine başka bir kombin önerisi ise kısa üstler giymekten geçer. Tişörtü etek içine sıkıştırmak yerine kısa üstler tercih edilmesi de doğru bir seçimdir.

Kemer ve Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Eğer seçtiğiniz ayakkabı bilekten bağlı bir sandalet ise topuklu olmasına ve aynı zamanda ten renginize uyum sağlamasında fayda vardır. Ayakkabıların ten rengine karşıt olması sizi kısa boylu gösterecektir. Tabi diğer yandan seçtiğiniz ayakkabının geniş bantlı modeller olmaması da önemli bir konumda yer alır. Kemer konusunda ise dikkat etmeniz gereken durumlardan biri gövdeyi ikiye bölen ve bunun yanında gövdeyi geniş gösteren kemerlerden kaçınmaktır. Hatta bol elbiselerde kemer kullanılmaması ve açık tonda bir ayakkabı seçimi uzun ve ince gözükmenin etkili yollarından biridir.

Diğer yandan uzun ceket ve takım elbiseler yerine kısa ve hemen hemen bel hizasında ceketlerin tercih edilmesi yine daha uzun gözükmede oldukça etkili parçalar arasında yer alır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu