Şifalı Bitkiler

Zeytin Yaprağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Zeytin Yaprağının Cilde Faydaları Nelerdir?

 

 

Zeytin hem ülkemizde hem de tüm dünyada en çok kullanılan bitkilerden biridir. Zeytin yağı ise cilt sorunlarından, vücut hastalıklarına kadar pek çok alanda etkili bir doğal üründür. Ama zeytinin mucizesi tüm bunlarla da sınırlı değildir. Eski çağlarda zeytin kadar, zeytin yağından ve zeytin yaprağından faydalanıldığı yapılan araştırmalar neticesinde görülmüştür. Dolayısı ile günümüzde de pek çok kişi cilt bakımları için zeytin yaprağını kullanmak istemektedir. Özellikle anti bakteriyel özellikler içerdiği için cilt nemlendirme ve cilt yenileme konularında zeytin yaprağının yeri ayrıdır. Bu yazımızda daha iyi bir cilt bakımı için sizlere Zeytin yaprağının Cilde faydaları nelerdir? Sorusunun yanıtını vereceğiz. Siz de cildiniz için zeytin yaprağı kullanabilirsiniz.

Zeytin Yaprağı Hangi Cilt Problemlerine İyi Gelir?

Zeytin yaprağının içinde uçucu doğal bileşenler mevcuttur. Bu bileşenler sayesinde cilt daha ipeksi ve daha parlak bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca zeytin yaprağı harika bir temizleme özelliğine de sahiptir. Dolayısı ile hem cildinizi temizleyebilir hem de cilt bakımlarınızı daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşte zeytin yaprağının ciltteki mucizevi etkileri.

  • Zeytin yaprağı cilt temizleme özelliğine sahiptir.

Bilindiği üzere cilt her gün dış etmelere bağlı olarak kirlenebiliyor. Ancak dışarıdan gelen toz ve tortular sadece yıkamakla çıkmaz. Çünkü cilt gözeneklerinin içine yerleşen makyaj kalıntıları ve diğer dış etmenler ciltte istenemeyen mat bir görünüm otaya çıkarmaktadır. Zeytin yaprağını kaynatıp, her gün yüzünüzü bu su ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede saha ferah bir cilt yapısına kavuşmanız da mümkün olacaktır.

  • Zeytin yaprağı cilt üzerinde bulunan siyah nokta ve sivilceleri temizler.

Sivilce ve siyah noktalar her yaştan insanın ortak problemlerinden biridir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde zeytin yaprağı, ciltte oluşan sivilce, akne ve siyah nokta gibi sorunların önüne geçer. Özellikle eski dönemlerde sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları için zeytin yaprağının sık kullanıldığı görülmüştür.

  • Zeytin yaprağı deri ve zührevi hastalıklara iyi gelir.

Başta sedef hastalığı, mantar enfeksiyonu ve daha pek çok cilt sorunlarının ve cilt hastalıklarının önüne zeytin yaprağı ile geçebilirsiniz. ayrıca çeşitli alerjik reaksiyonlar için  de zeytin yaprağı çayı kullanımı yapabilirsiniz. Bunun  için bir miktar zeytin yaprağını çay haline getirip, sorunlu bölgelerinize bir pamuk yardımı ile uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Zeytin yaprağı saç dökülmelerini önler.

Saç dökülmesi modern hastalıkların başında gelmektedir. Çoğunlukla genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmelerinin önüne zeytin yaprağı çayı ile geçebilirsiniz. Her banyo sırasında saçlarınızı zeytin yaprağı çayı ile yıkamanız önerilmektedir. Bu sayede daha parlak ve daha güçlü saç yapısına ulaşabilirisiniz. Ayrıca saç derisinde görülen çeşitli hastalıklar için de zeytin yaprağı kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu