Güzellik Sırları

Koltuk Altı Kararmalarını Önlemek

Koltuk Altı Kararmalarını Önlemek

Koltuk Altı Kararmalarını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Kişisel bakımın en özen gerektiren yerlerinden olan koltuk altı, kadınlarda zamanla kararma gibi deformasyonlara uğrayabiliyor. Her ne kadar dikkat edilse de; ağda, jilet ve diğer epilasyon yöntemleri koltuk altı kararmalarını kaçınılmaz hale getirebiliyor. Yaz döneminde kısa kollu giyinmekten imtina ettiren bu durum, bazı evde uygulanabilecek maske ve püf noktaları ile doğal görünümüne kavuşuyor. Koltuk altı kararmasına çözüm aramadan önce ciltteki renk değişikliklerine neden olan öz bakım alışkanlıklarından vazgeçmek, özgüvenin kaybına yol açar.

Koltuk Altını Beyazlatan Öneriler

Kimyasal ürünlerden çok, koltuk altını beyazlatmak için doğal ürünler tavsiye ediliyor. Evde besin olarak tüketilen birçok yiyecek düzenli kullanım sonucunda koltuk altının daha pürüzsüz ve doğal renginde görünmesine yardımcı oluyor. Koltuk altı bakımında karbonat en etkili doğal ürünler arasında yer alıyor. Cilt renginin pigmentlerine olan doğal etkisi sayesinde karbonat maskesi ile koltuk altı ideal rengine ulaşabilir. Karbonatın etkisini artıran limon da karbonatı cilde yedirmek ve karbonatın aktif olması için yardım alınacak diğer bir besin maddesidir. Patates, nişasta oranı yüksek bir sebze oluğu için pratik bir koltuk altı beyazlatıcısı olarak kullanılıyor. Patates dilimlerini koltuk altında belli bir süre bekletmek ve belirli aralıklarla tekrar etmek, cilt renginin açıldığını hissettirecektir.

Koltuk Altı Peelingi Cilt Rengini Açar Mı?

Gün içinde en çok terleyen koltuk altı, aynı zamanda en çok ölü deri biriktiren bölge oluyor. Kararmaların büyük ölçüde önüne geçmek için ölü derilerden düzenli olarak koltuk altını arındırmak gerekiyor. Yüzdeki siyah nokta ve ölü derilerin atılması için yapılan birçok peelingi koltuk altına da uygulamak mümkün. Şeker bu noktada ciltteki ölü derinin yumuşatılıp atılması için en uygun malzemeler arasında yer alıyor. Zeytinyağına karıştırılan bir tutam toz şeker ile ovulan koltukaltı tertemiz olacaktır. Koltuk altı aşırı terlemeden dolayı vücudu kötü kokuya maruz bıraktığı için karbonat doğal bir temizleyici niteliği kazanıyor. Su ile karıştırılan bir tatlı kaşığı karbonat, macun kıvamında iken koltukaltında bekletilip yıkanması pek çok kişinin etkili sonuç aldığı tarifler arasında yer alıyor. Asit oranı yüksek olan limon ve karbonat gibi malzemelerin kullanımına dikkat etmekte gerekir. İlk kez uygulayacak olanların vücutlarının küçük bir bölümünde deneme yaptıktan sonra düzenli kullanıma geçmeleri önerilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu